Հայբիզնեսբանկը SatisfAI-ի միջոցով մեկնարկել է հաճախորդների գոհունակության հարցումներ
07.11.2023 | 16:04 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
«Կարեւորելով հաճախորդների դրական փորձառության շարունակական բարելավումը եւ շուկայում լավագույն ծառայությունների մատուցումը` բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները ցանկացած մասնաճյուղում կատարված գործարքի ավարտից հետո այսուհետ կստանան SMS-հաղորդագրություն` բանկից ստացած տպավորությունը 0-ից 10 սանդղակով գնահատելու նպատակով»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ NPS հարցումը սպասարկման ոլորտում լայնորեն տարածված եւ ընդունված մեթոդաբանություն է, որն օգտագործվում է ընկերության հանդեպ հաճախորդների հավատարմության եւ բավարարվածության աստիճանը պարզելու համար:
«Հասկանալով հաճախորդների տրամադրվածությունը` այն թույլ է տալիս բացահայտել բանկի գործելաոճի կամ վերջինիս մատուցած պրոդուկտների եւ ծառայությունների ուժեղ եւ թույլ կողմերը, բարելավման ենթակա ոլորտները, կատարել անհրաժեշտ փոփոխություններ՝ մատուցելով բարձրակարգ սպասարկում, հաճախորդների պահանջներին եւ կարիքներին համապատասխան ծառայություններ:
Առաջիկայում բանկը նախատեսում է ընդլայնել հարցումների ուղարկման եղանակների շրջանակը` անցնելով թվային հարթակների. հարցումներն ուղարկվելու են նաեւ էլեկտրոնային փոստի եւ Մոբայլ բանկ հավելվածի միջոցով:
Նման թափանցիկ հաղորդակցումը հաճախորդների հետ համահունչ է հաճախորդների սպասարկման ոլորտում գերազանց սպասարկում մատուցելու բանկի ռազմավարությանը: Լավագույն սպասարկման հանձնառությամբ մեր նպատակն է գերազանցել հաճախորդների սպասելիքները` տրամադրելով բացառիկ ծառայություններ»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունը:
Հայբիզնեսբանկը վերահսկվում է ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից: