Տիգրան Սարգսյանը ազդարարել է ԵԱԶԲ թվային նախագծերի մրցույթի մեկնարկը
Եվրասիական զարգացման բանկի (ԵԱԶԲ) խորհրդի նախագահի տեղակալ Տիգրան Սարգսյանը Աստանայում կայացած Digital Bridge 2023 ֆորումում ազդարարել է ԵԱԶԲ Թվային նախաձեռնությունների հիմնադրամի թվային նախագծերի հերթական մրցույթի մեկնարկը եւ հրավիրել է ԵԱԶԲ երկրների թվային ընկերություններին ակտիվ մասնակցել դրան:
Մրցույթի մանրամասները հասանելի են https://fci.eabr.org/projects/competition/ հղումով:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը լրանում է 2023 թվականի նոյեմբերի 20-ին։
ԵԱԶԲ թվային նախաձեռնությունների հիմնադրամը, որի գործունեությունը կանոնակարգում է Տիգրան Սարգսյանը, ստեղծվել է 2020 թվականի հունիսին։
Հիմնադրամի նպատակն է աջակցել ԵԱԶԲ անդամ երկրների թվային փոխակերպման գործիքների եւ պրակտիկայի ձեւավորմանը: Հիմնադրամի հաջողված նախագիծը «Ճամփորդում եմ առանց COVID-19»-ի հավելվածն է, որը կիրառվում է ԱՊՀ 9 երկրներում։

Тигран Саргсян объявил о старте конкурса цифровых проектов Фонда цифровых инициатив ЕАБР
Заместитель председателя правления Евразийского банка развития (ЕАБР) Тигран Саркисян на форуме Digital Bridge 2023 в Астане объявил о старте очередного конкурса цифровых проектов Фонда цифровых инициатив ЕАБР и пригласил цифровые компании стран ЕАБР принять в нем активное участие.
Подробности конкурса доступны по ссылке https://fci.eabr.org/projects/competition/.
Срок приема заявок - до 20 ноября 2023 года включительно.
Фонд цифровых инициатив ЕАБР, деятельность которого курирует Тигран Саргсян, создан в июне 2020 года. Цель Фонда - оказание содействия в формировании инструментов и практик цифровой трансформации государств-участников ЕАБР.