Idream 9 ծրագիրը նախատեսված կլինի Արցախից բռնի տեղահանված երիտասարդների համար
IDBank-ն արդեն մի քանի տարի է, ինչ իրականացնում է IDream կրթական ծրագիրը ուսանողների համար։ Նպատակն է ուսանողներին տալ տեսական եւ պրակտիկ գիտելիքներ, իսկ ծրագրի լավագույն մասնակիցները հնարավորություն են ստանում անցնել աշխատանքի IDBank-ում։
Հոկտեմբերի 2-ին կմեկնարկի IDream 8 ծրագիրը, որին զուգահեռ IDBank-ը հայտարարում է IDream 9 ծրագրի մեկնարկի մասին. այն նախատեսված կլինի հատուկ Արցախից բռնի տեղահանված երիտասարդների համար, որոնք ցանկություն կունենան ավելի լավ ծանոթանալու ֆինանսաբանկային ոլորտին։
Բանկի Մարդկային կապիտալի կառավարման տնօրենի պաշտոնակատար Սոնա Մանուչարյանն ասել է.
«Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներն այսօր ունեն ոչ միայն կացարանի, այլեւ աշխատանքի խնդիր։ Ունենք 50-ից ավելի թափուր հաստիք․ խնդրում եւ հորդորում եմ արցախցի մեր հայրենակիցներին անպայման դիմել, ուղարկել ինքնակենսագրականները։ Աշխատանքային նկարագրին համապատասխանելու դեպքում IDBank-ը նրանց առաջնահերթություն կտա։
Նաեւ հատուկ արցախցի երիտասարդների համար մեկնարկում է մեր IDream ծրագիրը, որի ընթացքում 2-3 ամիս նրանց համար տեսական եւ գործնական դասընթացներ կանցկացնեն բանկի ղեկավար կազմը, լավագույն մասնագետները։ Երիտասարդները հստակ պատկերացում կկազմեն ֆինանսաբանկային ոլորտի, դրա առանձնահատկությունների մասին եւ, իհարկե, մի քանի անգամ ավելի մեծ հնարավորություն կունենան դառնալ IDBank-ի աշխատակից։ Ծրագրի մասնակցության ժամանակ ուսանողները նաեւ կվճարվեն, որը ծրագրի անբաժանելի մասն է։ Բանկային փորձ ունենալու դեպքում ուսուցումը կարող է լինել ավելի արագացված:

Программа IDream 9 будет специально разработана для молодых вынужденных переселенцев из Арцаха
IDBank уже несколько лет реализует образовательную программу для студентов IDream. Цель программы – дать студентам теоретические и практические знания, а участники программы получают возможность устроиться на работу в IDBank.
Программа IDream 8 стартует 2 октября, параллельно ней IDBank объявляет о запуске программы IDream 9: она будет специально разработана для молодых переселенцев из Арцаха, у которых есть желание ознакомиться с финансовым и банковским сектором.
Исполняющая обязанности директора управления человеческого капитала банка Сона Манучарян сказала:
«Сегодня у наших соотечественников, вынужденно переселенных из Арцаха, имеется не только проблема жилья, но и проблема с работой. У нас более 50 вакансий. Прошу наших соотечественников из Арцаха обязательно подать заявку и прислать свои резюме: в случае соответствия описанию вакансии, IDBank отдаст им приоритет.
Я рада объявить также о нашей программе IDream, специально разработанной для молодежи Арцаха. В рамках программы руководство банка и лучшие специалисты проведут для них теоретические и практические курсы в течение 2-3 месяцев. Молодые люди создадут четкое представление о финансово-банковском секторе, его особенностях и, конечно же, у них будет в несколько раз больше шансов стать сотрудником IDBank-а. Студентам также будут платить за участие в программе, что является неотъемлемой частью программы. Если у вас есть опыт работы в банковской сфере, то обучение можно ускорить».