Հոկտեմբերին Երեւանում կկայանա Fintech360 միջազգային համաժողովը
Հոկտեմբերի 26-29-ը Երեւանում կանցկացվի Fintech360 միջազգային համաժողովը, որին կմասնակցեն տարբեր երկրների առաջատար բանկերի, վճարային համակարգերի, ֆինտեխ կազմակերպությունների, ստարտափների, մասնագիտացված ասոցիացիաների ավելի քան 150 ներկայացուցիչներ:
Յունիբանկից հայտնել են, որ համաժողովին փորձագետները կքննարկեն ֆինանսական ոլորտի թվային վերափոխման միտումները եւ ապագա տեխնոլոգիաները, ինչպես նաեւ նորարարությունները բիզնեսում արդյունավետ ինտեգրելու լավագույն փորձը:
Համաժողովն անցկացվում է «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի եւ Kwikpay միջազգային վճարային համակարգի աջակցությամբ՝ Holiday Inn Yerevan Republic Square հյուրանոցում:
Fintech360 ծրագրում ներառված են ելույթներ եւ պանելային քննարկումներ ամենաարդիական թեմաներով.
• Հաճախորդների թվային պրոֆիլներ: Ինչպե՞ս է onboarding-ը լուծում թվային բիզնեսի խնդիրները:
• Հաճախորդների հավատարմության կառավարում, բանկային էկոհամակարգեր եւ BNPL ծառայություններ:
• Մոբայլ հավելվածներ՝ բրոքերային ծառայությունների եւ ներդրումների համար:
• Open Banking եւ Open API:
• Կիբերանվտանգություն եւ անձնական տվյալների պաշտպանություն:
• Միջսահմանային դրամական փոխանցումներ եւ վճարումներ. նոր ռազմավարություններ:
• Ինչպե՞ս է Web 3.0-ն ազդում թվային հասանելիության վրա: Բլոկչեյն եւ NFT շուկաների զարգացումը:
• e-Commerce. հիմնական շարժիչ ուժը եւ աճի հեռանկարները:
• ESG եւ անցում դեպի կանաչ ֆինանսներ, climate finance:
• Թվային բանկ ՓՄՁ-ների համար:
«Այս տարի Հայաստանը նշում է դրամի 30-ամյակը, եւ համաժողովի ընթացքում տարբեր երկրներից ժամանած մասնակիցներին կներկայացվի նաեւ ազգային արժույթի ստեղծման, ներդրման եւ զարգացման պատմությունը։
Համաժողովի ծրագիրն ավանդաբար ներառում է գործնական եւ ժամանցային մասերը։ Մասնակիցներին սպասվում են հետաքրքիր ուղեւորություններ Հայաստանի տեսարժան վայրեր եւ, իհարկե, ազգային ճաշատեսակների համտեսում: Մշակութային ծրագրում ներառված է նաեւ հայտնի երգիչ Վալերի Մելաձեի ելույթը համաժողովի գլխավոր հովանավոր Յունիբանկի 22-ամյակի տոնակատարությանը»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում։

В октябре в Ереване пройдет международная конференция Fintech360
Более 150 представителей ведущих банков, платёжных систем, финтех-компаний, стартапов, профильных ассоциаций и регуляторов из разных стран приедут в Ереван, чтобы обсудить тренды цифровой трансформации финансового сектора и технологии будущего.
Конференция пройдет при поддержке ОАО «Юнибанк» и платежной системы Kwikpay в зале отеля Holiday Inn Yerevan Republic Square.
На Fintech360 эксперты обсудят ключевые тренды, которые сегодня задают динамику индустрии. В программе конференции:
• Цифровые профили клиентов. Как онбординг решает задачи цифрового бизнеса?
• Управление лояльностью клиентов, банковские экосистемы и BNPL-сервисы
• Mобильные приложения для инвестиций и развитие брокерских сервисов
• Open Banking и Open API
• Кибербезопасность и защита персональных данных
• Трансграничные денежные переводы и платежи: новые стратегии
• Как Web 3.0 влияет на цифровую доступность? Тренды блокчейн-индустрии, развитие NFT-рынков
• e-Commerce для ритейла: ключевые драйверы и перспективы роста
• ESG и переход к «зеленому» финансированию, climate finance
• Digital-банк для МСБ
В этом году Армения отмечает 30-летие драма, и в ходе конференции участники из разных стран узнают также историю создания, внедрения и развития национальной валюты.
Конференция традиционно будет состоять из деловой и экскурсионной частей. Участников ждут прогулки по историческому центру Еревана, увлекательные поездки к средневековым достопримечательностям, дегустации национальных блюд и напитков. Одним из главных событий культурной программы станет выступление Валерия Меладзе на праздновании 22-летия главного спонсора конференции – ОАО «Юнибанк».