Բլոգեր մայրիկները խոսել են ֆինանսական գրագիտության եւ «ABB Kids» քարտի մասին
Հայբիզնեսբանկը «Մանկական գրքի փառատոնի» շրջանակում «Զանգակ» գրատանը բլոգեր մայրիկների հետ հանդիպում էր կազմակերպել, որի նպատակը երեխաների հետ ֆինանսական գրագիտության առաջին քայլերն անելու տեղեկատվությամբ կիսվելն էր, նաեւ հետեւորդներին բանկային շուկայում հատուկ երեխաների համար բանկի կողմից մշակված «ABB Kids» մանկական քարտի առավելությունները ներկայացնելը:
«Սովորաբար բլոգեր մայրիկներն իրենց հետեւորդների հետ կիսվում են շատ գաղտնիքներով՝ ինչպե՞ս սովորեցնել երեխային սիրել գիրքը, ինչպե՞ս հասկանալ նրա ցանկությունները, ինչպե՞ս մարզվել, հանգստանալ, կառավարել ժամանակը եւ ինչպե՞ս լինել երջանիկ:
Միջոցառման ընթացքում Հայբիզնեսբանկի աշխատակիցների զրույցը բլոգեր մայրիկների հետ վերածվել է հետաքրքիր քննարկման, թե որքանով է նոր սերունդը կարողանում արդյունավետ տնօրինել սեփական միջոցները, բաշխել դրանք, օգտվել բանկոմատներից եւ այլն:
«Մայրիկների ուշադրությունը գրավել է այն, որ 6-14 տարեկան երեխաների համար նախատեսված «ABB Kids» քարտը տալիս է անձնական ֆինանսների կառավարման հիմնական հնարավորությունները, իսկ ծնողները կարողանում են վերահսկել երեխայի ֆինանսական վարքը՝ գործարքների վերաբերյալ տեղեկատվություն ստանալով հաղորդագրությունների միջոցով: Կարեւոր է նաեւ, որ երեխաները զերծ են մնում կանխիկ դրամական միջոցների օգտագործումից՝ ինչը նրանց առողջությունը պահպանելու միջոցներից է»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ սոցիալական հարթակներում ակտիվ մայրիկների համար տրամադրված հարթակն առօրյա կյանքում հանդիպելու, ուրախ միջավայրում ֆինանսական ոլորտի վերաբերյալ սեփական փորձով կիսվելու եւ իրենց հետեւորդներին մանկական քարտի յուրահատուկ առաջարկը ներկայացնելու լավ հնարավորություն էր

Мамы-блогеры беседуют о финансовой грамотности и карте «ABB Kids»
В рамках «Фестиваля детской книги» Армбизнесбанк организовал встречу с мамами-блогерами в библиотеке «Зангак», цель которой сделать первые шаги вместе с детьми в сфере финансовой грамотности и, конечно же, представить подписчикам преимущества детской карты «ABB Kids».
«Мамы-блогеры, как правило, делятся со своими подписчиками многими секретами: как приучить ребенка любить книги, как понять его желания, заниматься спортом, отдыхать, управлять временем и, самое главное, как быть счастливой».
Беседа сотрудниц Армбизнесбанка и мам-блогеров в ходе мероприятия переросла в интересную дискуссию о том, насколько эффективно умеет новое поколение распоряжаться собственными средствами, распределять их, пользоваться банкоматами и т.д.
«Внимание матерей привлекло также то, что предназначенная для детей от 6-и до 14-и лет карта «ABB Kids» предоставляет базовые возможности управлять собственными финансами, а родители могут отслеживать и контролировать финансовое поведение своего ребенка через уведомления о транзакциях. Важно также, что дети не пользуются наличностью, что является дополнительной мерой сохранения их здоровья», - говорится в сообщении.
Отмечается, что платформа, предназначенная для мам, проявляющих активность в социальных сетях, стала хорошей возможностью для встречи в повседневной жизни, передачи собственного опыта в сфере финансов и представления своим подписчикам в живой обстановке уникальной детской карты.