«Մի դրամի ուժը» 3 տարեկան է․ ավելի քան 128 մլն դրամ՝ 20-ից ավելի հիմնադրամների
Իդրամի եւ IDBank-ի «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն արդեն 3 տարեկան է. այս ընթացքում ընկերությունները 20-ից ավելի հիմնադրամների են ուղղել ավելի քան 128 մլն դրամ եւ նպաստել ռազմավարական կարեւորության ծրագրերի իրականացմանը։
IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը նշել է, որ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն այս ընթացքում ապացուցել է, որ Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կայացած ծրագիր է։
«Մենք շնորհակալ ենք առաջին հերթին մեր օգտատերերին, որոնք օգտվում են Idram&IDBank հավելվածից ոչ միայն հարմարավետության եւ արագության համար, այլեւ գիտակցելով, որ իրենց ամեն վճարման դիմաց մենք 1 դրամ փոխանցում ենք մեր երկրի համար կարեւոր ու արժեքավոր գործ անող հիմնադրամների։ Ուրախալի է նաեւ այն փաստը, որ մեր օգտատերերը ուշադրությամբ հետեւում են, թե կոնկրետ որ հիմնադրամներն են դառնում մեր շահառուն։ Ի դեպ, շնորհակալ ենք մեր գործընկեր հիմնադրամներին, որոնք մեծապես նպաստում են մեր երկրում կարեւոր ոլորտների՝ առողջապահության, կրթության, պաշտպանության, բնապահպանության զարգացմանը»,- ասել է Մհեր Աբրահամյանը։
Իդրամի տնօրեն Արսեն Քդենյանն էլ նշել է, որ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը ոչ միայն կայացել, այլեւ զարգացում է ապրել․ «Ուրախ եմ, որ ընդամենը մի քանի օր առաջ մենք հայտարարեցինք «Մի դրամիկի ուժը» նախաձեռնության մեկնարկի մասին։ Ինչպես գիտեք՝ արդեն գործում է Idram Junior հավելվածը, որը նախատեսված է մինչեւ 16 տարեկան պատանիների համար։ Idram Junior-ով մեր պատանի օգտատերերը կարողանում են ոչ միայն անհպում QR-վճարումներ կատարել, լիցքավորել հեռախոսն ու փոխանցումներ իրականացնել, այլ նաեւ բարեգործում են․ մեր կրտսեր օգտատերերի յուրաքանչյուր վճարման դիմաց մենք 1 դրամ փոխանցում ենք նախաձեռնությանը»։
Ինչպես հայտնել են բանկից, «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը շարունակվում է, եւ հունից ամսին կուտակված «մի դրամները» կուղղվեն «Հայորդի» ամենամյա ճամբարի տարածքի բարեկարգման ու կահավորման աշխատանքներին։
«Հայորդի» ճամբարի համակարգող Վաչե Վարդանյանի խոսքով՝ ճամբարին մասնակցելու են պատերազմի հետեւանքով իրենց ծնողին կորցրած երեխաները Արցախի եւ Հայաստանի գրեթե ողջ տարածքից, ինչպես նաեւ Աղավնոյից եւ Բերձորից տեղահանված երեխաները:
«Ոգեւորված ենք, որ IDBank-ի եւ Իդրամի նախաձեռնության հունիս ամսվա գումարն ուղղվելու է հենց «Հայորդի» ճամբարին, միաժամանակ նշեմ, որ այս երկու ընկերություններն առաջին անգամ չէ, որ աջակցում են զոհված զինծառայողների երեխաներին», - ասել է Վաչե Վարդանյանը։
«Մի դրամի ուժը» 3 տարվա ընթացքում աջակցել է՝
•    Լոռու եւ Տավուշի սահմանային գյուղերի դպրոցներին,
•    «Հայաստան» Համահայկական Հիմնադրամին,
•    Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին,
•    Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնին,
•    ՎԻՎԱ հիմնադրամին,
•    «Վահե Մելիքսեթյան» հիմնադրամին,
•    Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին,
•    «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամին,
•    «Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամին,
•    «My Forest Armenia» կազմակերպությանը,
•    «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամին,
•    «ՔայլՏեք» ընկերությանը,
•    «Հերոսների վերականգնողական քաղաք» կենտրոնին,
•    «4090» հիմնադրամին,
•    «Արեն Մեհրաբյան» բարեգործական հիմնադրամին,
•    «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամին,
•    Արցախի գյուղերում ջրաջեռուցիչների տեղադրմանը,
•    Պատերազմի մասնակիցների մասնագիտական ներուժի բացահայտման ծրագրին,
•    «Կյանքի ճանապարհ» հասարակական կազմակերպությանը,
•    «Հայորդի» ճամբարին։
«IDBank-ն ու Իդրամը 1 դրամ փոխանցում են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությանը, երբ դուք վճարում եք կատարում Idram&IDBank հավելվածով, Idram.am, IDBanking.am առցանց հարթակներով, երկու ընկերությունների տերմինալներով։ Բարի կամքի դեսպան կարող է դառնալ մեզնից յուրաքանչյուրը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Инициативе «Сила одного драма» 3 года: более 128 млн драмов более чем 20 фондам
Инициативе Idram и IDBank «Сила одного драма» уже 3 года. За этот период компании направили более 128 млн драмов более чем в 20 фондов и поспособствовали реализации стратегически важных проектов.
Председатель правления IDBank-а Мгер Абраамян отметил, что инициатива «Сила одного драма» за этот период доказала, что является успешной программой корпоративной социальной ответственности.
«В первую очередь мы благодарны нашим пользователям, которые используют приложение Idram&IDBank не только за удобство и скорость, но и за понимание того, что за каждый их платеж мы перечисляем 1 драм в фонды, которые делают важную и ценную работу для нашей страны. Мы рады, что наши пользователи внимательно следят за тем, какие именно фонды становятся нашими бенефициарами. Мы благодарны также нашим фондам-партнерам, которые вносят большой вклад в развитие важных отраслей в нашей стране: здравоохранения, образования, обороны, охраны окружающей среды», - сказал Мгер Абраамян.
Директор компании Idram Арсена Кденяна отметил, что инициатива «Сила одного драма» не только состоялась, но и впечатляюще развилась. «Я рад, что буквально несколько дней назад мы объявили о запуске инициативы «Сила одного драмика». Как уже известно, приложение Idram Junior, которое предназначено для детей до 16 лет, уже запущено. С Idram Junior наши юные пользователи могут не только совершать бесконтактные QR-платежи, пополнять баланс телефона и совершать переводы, но и стать частью благотворительности. Мы теперь перечисляем 1 драм на инициативу за каждый платеж наших юных пользователей».
Как сообщили в банке, инициатива «Сила одного драма» продолжает свою деятельность, и собранные в июне «одни драмы» будут направлены на обустройство территории ежегодного лагеря «Айорди».
По словам координатора лагеря «Айорди» Ваче Варданяна в лагере примут участие дети, потерявшие родителей в результате войны со всей территории Арцаха и Армении, а также дети, переселенные из Агавно и Бердзора.
«Мы рады, что сумма инициативы IDBank-а и Idram-а в июне будет направлена в лагерь «Айорди». В то же время я должен отметить, что компании не в первый раз оказывают поддержку детям погибших военнослужащих», - говорит Ваче Варданян.
В течение 3-х лет «Сила одного драма» поддержала:
•    Школы приграничных сел Лори и Тавуша,
•    Всеармянский фонд «Айастан»,
•    Страховой фонд военнослужащих,
•    Центр реабилитации защитника отечества,
•    Фонд ВИВА,
•    Фонд «Ваге Меликсетян»,
•    Фонд здоровья детей Армении,
•    Фонд «Преподавай, Армения»,
•    Фонд «Город улыбок»,
•    Организацию «My Forest Armenia»,
•    Благотворительный фонд «Дети Армении»,
•    Компанию «КайлТек»,
•    Центр «Реабилитационный город героев»,
•    Фонд «4090»,
•    Благотворительный фонд «Арен Меграбян»,
•    Фонд «Музыка для будущего»,
•    Установку водонагревателей в селах Арцаха,
•    Программу выявления профессионального потенциала участников войны,
•    Общественную организацию «Дорога Жизни»,
•    Лагерь «Аайорди».
IDBank и Idram перечисляют 1 драм на инициативу «Сила одного драма» при оплате через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы Idram.am, IDBanking.am, терминалы компаний. Каждый из нас может стать послом доброй воли», - говорится в сообщении.