Ռուբեն Ինջիկյանն ընտրվել է Յունիբանկի խորհրդի անդամ
Միջազգային փորձագետ, պրոֆեսոր եւ խորհրդատու Ռուբեն Ինջիկյանն ընտրվել է «Յունիբանկ» ԲԲԸ Խորհրդի անդամ։
Բանկից հայտնել են, որ որոշումն ընդունվել է 2023 թվականի մայիսի 22-ին կայացած Յունիբանկ ԲԲԸ-ի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովում։
Ռուբեն Ինջիկյանը Ժնեւի Վեբստեր համալսարանի ադյուտանտ-պրոֆեսոր է, դասավանդում է էներգետիկա, հումք, առեւտրի ֆինանսավորում եւ թվային տնտեսություն: Նա շուրջ 30 տարի որպես տնտեսագետ եւ մենեջեր աշխատել է UNCTAD-ում (ՄԱԿ-ի Առեւտրի եւ զարգացման համաժողովում) եւ միջազգային առեւտրի, ֆինանսների, էլեկտրոնային առեւտրի եւ հումքի ոլորտներում վերլուծության, քաղաքականության խորհրդատվության եւ տեխնիկական աջակցության պատասխանատուն էր:
Նշվում է, որ UNCTAD-ում նա կազմակերպել է համաժողովներ եւ նախաձեռնել Տեղեկատվական տնտեսության զեկույցը եւ Հումքային ապրանքների համաշխարհային ֆորումը: Նա նաեւ հեղինակ է մենագրության՝ հիմնված իր թեկնածուական թեզի վրա եւ հեղինակավոր բիզնես ամսագրերում հրապարակված բազմաթիվ հոդվածների:
Այս պահին Յունիբանկի Խորհրդի կազմում ընդգրկված են Գագիկ Զաքարյանը /նախագահ/, Գեորգի Պիսկովը, Էդուարդ Զամանյանը, Հրահատ Արզումանյանը, Վարդան Աթայանը, Ֆիլիպ Դելմոտը եւ Ռուբեն Ինջիկյանը:

Рубен Инджикян избран членом Совета Юнибанка
По сообщению банка, решение было принято на годовом общем собрании акционеров ОАО «Юнибанк», которое состоялось 22 мая 2023 года.
Рубен Инджикян - адъюнкт-профессор Вэбстерского университета Женевы, преподающий такие дисциплины как энергетика, сырье, торговое финансирование и цифровая экономика. Рубен Инджикян около 30 лет проработал в UNCTAD (конференция ООН по торговле и развитию) в качестве экономиста и менеджера и был ответственным за анализ, консультирование по вопросам политики и техническую помощь в областях международной торговли, финансов, электронной коммерции и сырья.
Отмечается, что UNCTAD он координировал конференции и инициировал Доклад об информационной экономике и Глобальный форум по сырьевым товарам. Он также является автором монографии, основанной на его кандидатской диссертации, и многочисленных статей в престижных деловых журналах.
На данный момент в Совет Юнибанка входят Гагик Закарян /председатель/, Георгий Писков, Эдуард Заманян, Граат Арзуманян, Вардан Атаян, Филипп Дельмотт и Рубен Инджикян.