Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ապրանքաշրջանառությունն աճել է 67,5%-ով
Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ապրանքաշրջանառությունը 2023 թվականի I եռամսյակում կազմել է 1,057 միլիարդ դոլար, ինչը 67,5 տոկոսով ավելի է նախորդ տարվա ցուցանիշի համեմատ։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի պետական մաքսային կոմիտեն, հունվար-մարտին ադրբեջանական արտահանման ծավալը Ռուսաստան կազմել է 260,96 մլն դոլար (68,2%-ով ավելի, քան նախորդ տարվա I եռամսյակում), իսկ Ռուսաստանից ապրանքների ներմուծումը` 796, 299 մլն դոլար (աճը՝ 67,2%)։
Առաջին եռամսյակի արդյունքներով Ռուսաստանը Ադրբեջանի առեւտրային գործընկերների շարքում զբաղեցրել է երրորդ տեղը Իտալիայից եւ Թուրքիայից հետո։

Товарооборот Азербайджана с Россией вырос на 67,5%
Товарооборот между Азербайджаном и Россией по итогам I квартала 2023 года составил $1,057 млрд, что на 67,5% больше прошлогоднего показателя.
Как сообщает ТАСС со ссылкой на Государственный таможенный комитет Азербайджана, в январе-марте экспорт азербайджанской продукции в Россию составил $260,96 млн (на 68,2% больше показателя прошлого года), а импорт товаров из РФ - $796,299 млн (рост - 67,2%).
По итогам первого квартала Россия заняла третье место среди торговых партнеров Азербайджана после Италии и Турции.