Երեւանում կայացել է փաստաթղթերի կառավարման եւ արխիվացման հարցերի վերաբերյալ համաժողով
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայ-բրիտանական ուսուցողական IAB Centre ընկերությունն ու ֆրանսիական Damaris ՏՏ ընկերությունն այսօր Երեւանում անց են կացրել փաստաթղթերի կառավարման, համակարգման եւ արխիվացման արդյունավետության հեռանկարներին նվիրված համաժողով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, IAB Centre-ի տնօրեն Արաքսյա Մելքոնյանը ներկայացրել է հարցման արդյունքները, որոնց համաձայն` հարցված հայաստանյան ընկերությունների շուրջ 50%-ը որոշակի դժվարություններ ունի` կապված փաստաթղթերի կառավարման, համակարգման եւ պահպանման այս կամ այն գործոնի հետ: Նրա խոսքերով, այսօր Հայաստանում առկա են ընկերությունների տեղեկացվածության բարձրացման, ուսուցողական եւ խորհրդատվական ծրագրերի կազմակերպման, ինչպես նաեւ փաստաթղթերի կառավարման համակարգերի արդիականացման նպատակով էլեկտրոնային լուծումների ներդրման խնդիրներ:
Damaris ընկերության տնօրեն Արտակ Աբեդին համաժողովի մասնակիցներին ներկայացրել է փաստաթղթերի կառավարման միջազգային փորձը, ինչպես նաեւ փաստաթղթերի էլեկտրոնային կառավարման ամբողջական շրջանառությունը կազմակերպելու ընկերության հնարավորությունները:

В Ереване прошла конференция по вопросам управления, систематизации и архивации документов
Ереван /Медиамакс/. Армяно-британская тренинговая компания IAB Centre и французская IT-компания Damaris провели сегодня в Ереване конференцию, посвященную перспективам повышения эффективности управления, систематизации и архивации документов.
Как сообщает Медиамакс, директор IAB Centre Аракся Мелконян представила результаты опроса, согласно которому около 50 % опрошенных армянских компаний испытывают определенные трудности, связанные с теми или иными аспектами управления, систематизации и хранения документов. По ее словам, сегодня в Армении существует проблема повышения информированности компаний, организации консалтинговых и тренинговых программ, а также внедрения электронных решений для модернизации систем управления документами.
Директор компании Damaris Артак Абеди представил участникам конференции международный опыт управления документами, а также возможности компании по организации полного цикла электронного управления документами.