SVB-ի սնանկացումը կանդրադառնա առնվազն 60 հնդկական ստարտափի վրա
Ամերիկյան Silicon Valley Bank-ի (SVB) սնանկացումը կանդրադառնա Հնդկաստանից առնվազն 60 ստարտափի վրա։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին գրում է Economic Times-ը։
«Առնվազն 40 հնդկական ստարտափ SVB-ում ավանդներ ունեն՝ $250 հազարից մինչեւ $1 միլիոնի չափով, իսկ դրանցից ավելի քան 20-ը՝ $1 միլիոնից էլ շատ»,- հաղորդում է պարբերականը՝ վկայակոչելով աղբյուրների տվյալները։
Ըստ Economic Times-ի՝ SVB-ի սնանկացումը կանդրադառնա, մասնավորապես, ստարտափներում աշխատավարձերի վճարման վրա։
Ավելի վաղ Հնդկաստանի իշխանությունները տեղեկացրել էին, որ այս շաբաթ հնդկական ստարտափների ներկայացուցիչների հետ կքննարկեն ամերիկյան Silicon Valley Bank-ի սնանկացման հարցը, ինչպես նաեւ հնարավոր օգնությունը, որը Հնդկաստանի կառավարությունը կարող է տրամադրել ստարտափներին։

Банкротство SVB затронет не менее 60 стартапов из Индии
Банкротство американского Silicon Valley Bank-а (SVB) затронет не менее 60 стартапов из Индии. По сообщению «РИА Новости», об этом пишет Economic Times.
«По меньшей мере 40 индийских стартапов имеют депозиты в SVB на сумму от $250 тысяч до $1 миллиона, более 20-и из них имеют депозиты на сумму более $1 миллиона»,- сообщает издание со ссылкой на источники.
Как отмечает Economic Times, банкротство банка SVB скажется, в частности, на выплату заработной платы в стартапах.
Ранее власти Индии сообщили, что на этой неделе обсудят с представителями индийских стартапов банкротство американского Silicon Valley Bank, а также возможную помощь, которую может оказать стартапам правительство Индии.