ԱՄՆ-ը Վրաստանին կոչ է արել չդառնալ ՌԴ-ի համար «պատժամիջոցներից խուսափելու հարթակ»
ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը զգուշացրել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին, որ երկիրը չպետք է օգնի Ռուսաստանին խուսափել պատժամիջոցներից։
RBC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է Սպիտակ տան հաղորդագրության մեջ։
Կողմերը քննարկել են այն հանգամանքի անհրաժեշտությունը, որ «Ռուսաստանը շարունակի լիովին զգալ այն պատժամիջոցների, արտահանման եւ այլ տնտեսական սահմանափակումների հետեւանքները», որոնք սահմանել են Միացյալ Նահանգները եւ ավելի քան 30 այլ երկրներ՝ ի պատասխան Ուկրաինայում ռազմական գործողության մեկնարկի։
«Սալիվանն ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է, որպեսզի Վրաստանը չդառնա [պատժամիջոցներից] խուսափելու հարթակ»,- ասված է Սպիտակ տան հաղորդագրության մեջ։

США призвали Грузию не становиться «площадкой для уклонения» России от санкций
Советник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан на встрече с президентом Грузии Саломе Зурабишвили предупредил, что республика не должна помогать России уклоняться от санкций.
Как передает RBC, об этом говорится в сообщении Белого дома.
Стороны обсудили «необходимость обеспечения того, чтобы Россия продолжала в полной мере ощущать экономические последствия санкций, экспортных ограничений и других экономических рестрикций», которые ввели США и еще более 30 стран в ответ на начало военной операции на Украине.
«Салливан подчеркнул необходимость того, чтобы Грузия не стала площадкой для уклонения [от санкций]»,- говорится в сообщении Белого дома.