AMX-ը կմիանա «Հնչեցրու զանգը հանուն գենդերային հավասարության» նախաձեռնությանը
28.02.2023 | 17:43 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
Միջոցառումն այս տարի կազմակերպվում է Միավորված ազգերի զարգացման ծրագրի կողմից եւ տեղի կունենա մարտի 2-ին` Ալեքսանդր հյուրանոցում:
«Հնչեցրու զանգը հանուն գենդերային հավասարության» նախաձեռնության ընդհանուր գաղափարախոսությունն է սահմանել կայունության սկզբունքները աշխատավայրերում, նպաստել կանանց հզորացման սկզբունքների տարածմանը եւ բարձրացնել տնտեսական ոլորտում կանանց եւ տղամարդկանց իրավունքների եւ լիազորությունների հավասարության վերաբերյալ իրազեկվածության մակարդակը։
Միջոցառումը կազմակերպվում է «Հարավային Կովկասում կանանց տնտեսական զարգացում» ծրագրի շրջանակում, որը ֆինանսավորվում է Շվեյցարիայի զարգացման եւ համագործակցության գործակալության եւ Ավստրիայի զարգացման գործակալության կողմից:
Այս տարի «Հնչեցրու զանգը հանուն գենդերային հավասարության» միջազգային նախաձեռնությանը միացել է ավելի քան 117 բորսա ամբողջ աշխարհից:
AMX-ից հայտնել են, որ միջոցառման խոսնակների ցանկում են լինելու Հայաստանի ֆոնդային բորսայի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եգանյանը, Միավորված ազգերի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Կոնստանտին Սոկուլսկին եւ այլոք: Միջոցառմանը մասնակցելու են կառավարության, ֆինանսական եւ գործարար համայնքների եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ։