2022 թվականի փետրվարի 24-ից դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ռուսաստանցիները Վրաստանի բանկերում բացել են 109 949 հաշիվ։Frank Media-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Business Media Georgia-ն՝ վկայակոչելով Վրաստանի Ազգային բանկի տվյալները։Նշվում է, որ փետրվարի 24-ից մարտի 31-ը ընկած ժամանակահատվածում ռուսաստանցիների կողմից բացվել է 7 883 հաշիվ, ապրիլին՝ 10 077, մայիսին՝ 6 649, հունիսին՝ 7 374, հուլիսին՝ 6 985, օգոստոսին՝ 6 409, սեպտեմբերին՝ 10 016, հոկտեմբերին՝ 27 784, նոյեմբերին՝ 15 994 եւ դեկտեմբերին՝ 10 778։Ազգային բանկը հատուկ ուշադրություն է դարձրել այն հանգամանքին, որ մեկ անձը կարող է մի քանի հաշիվ բացել տարբեր բանկերում։ Երկրի Կենտրոնական բանկը նաեւ նշել է, որ 2023 թվականի տվյալները դեռեւս հասանելի չեն։ 17.01.2023 | 10:58 Անցած տարի Ռուսաստանից Վրաստան է փոխանցվել ավելի քան $2 միլիարդ Անցած տարվա հունվարից դեկտեմբեր ընկած ժամանակահատվածում Ռուսաստանից Վրաստան է փոխանցվել $2 միլիարդ 67 միլիոն։ Այս ծավալից $1,1 միլիարդը (կամ 53,5%-ը) երկիր է մուտք գործել սեպտեմբեր-դեկտեմբեր ընկած ժամանակահատվածում։2021 թվականին Վրաստանը Ռուսաստանից ստացել էր $411,4 միլիոն, այդպիսով միջոցների ներհոսքն աճել է մոտ հինգ անգամ։Փետրվարի 15-ին երկրի Ազգային բանկը հրապարակեց 2023 թվականի հունվարին կատարված փոխանցումների տվյալները։ Այս տարվա առաջին ամսում Ռուսաստանից Վրաստան է փոխանցվել $267,6 միլիոն, ինչը 12 անգամ ավելի է, քան 2022 թվականի հունվարին։ Tweet Դիտում՝ 9993

В банках Грузии с 24 февраля по 31 декабря 2022 года россиянами были открыты 109 949 счетов.Как передает Frank Media, об этом сообщает издание Business Media Georgia со ссылкой на данные Национального банка Грузии.Отмечается, с 24 февраля по 31 марта россиянами были открыты 7 883 счетов; в апреле - 10 077, в мае - 6 649, в июне - 7 374, в июле - 6 985, в августе - 6 409, в сентябре - 10 016, в октябре - 27 784, в ноябре - 15 994 и в декабре - 10 778.Национальный банк особо обратил внимание, что один человек может открыть несколько счетов в различных банках. Также ЦБ страны указал, что за 2023 год данные пока отсутствуют. 17.01.2023 | 10:58 В прошлом году из России в Грузию было переведено более $2 млрд С января по декабрь 2022 года из России в Грузию поступило $2 млрд 67 млн. Из них $1,1 млрд (или 53,5%) поступили в страну в период с сентября по декабрь.Годом ранее из России в Грузию поступило $411,4 млн. Таким образом, приток средств вырос примерно в пять раз.15 февраля Национальный банк страны раскрыл данные о переводах за январь 2023 года. За первый месяц этого года в страну из России было переведено $267,6 млн, что в 12 раз превышает показатель января 2022 года. Tweet Просмотры 9992