Ավանդների շուկայի 19.5%-ը պատկանում է “Յունիբանկին”
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Յունիբանկի” ակտիվների աճն ընթացիկ տարվա 9 ամիսների ընթաքում կազմել է 49%##, ինչը գերազանցում է Հայաստանի բանկային համակարգի ընդհանուր ակտիվների աճը 27 տոկոսային կետով:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են բանկի մամլո ծառայությունում, Հայաստանի բանկային հատվածի ընդհանուր ակտիվներում “Յունիբանկի” մասնաբաժինը կազմել է ավելի քան 7% ($ 227 մլն): “Յունիբանկի” վարկային պորտֆելը 2008 թվականի երրորդ եռամսյակի արդյունքներով կազմել է $ 163 մլն (աճը` 56%):
“Յունիբանկը” շարունակում է պահպանել առաջատար դիրքերը ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների շուկայում: Սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ ֆիզիկական անձանցից ներգրավված ժամկետային ավանդների ծավալը կազմել է $ 114.3 մլն` նախորդ տարվա ցուցանիշը գերազանցելով 44%-ով: Բանկին է պատկանում Հայաստանի բանկային համակարգի ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ընդհանուր ծավալի 19.5%-ը:
“Յունիբանկին” է պատկանում դրամական փոխանցումների շուկայի ավելի քան 50%-ը. ՀՀ-ում UNIStream համակարգի շրջանառությունը 2008 թվականի սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ կազմել է ավելի քան $ 582 մլն` նախորդ տարվա ցուցանիշը գերազանցելով 35.2%-ով:

На долю «Юнибанка» приходится 19.5% рынка депозитов Армении
Ереван /Медиамакс/. Рост активов «Юнибанка» за 9 месяцев текущего года составил 49%##, что на 27 процентных пункта превышает рост общих активов банковской системы Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, доля «Юнибанка» в общих активах банковского сектора Армении составила более 7 % ($227 млн.). Кредитный портфель «Юнибанка» по итогам третьего квартала 2008 года составил $163 млн (рост 56%).
«Юнибанк» продолжает сохранять лидерство на рынке срочных депозитов физических лиц. По состоянию на 30 сентября объем привлеченных срочных средств от физических лиц составил $114.3 млн, превысив показатель прошлого года на 44%. На долю банка приходится 19.5% от общего объема срочных депозитов физических лиц банковской системы Армении.
На долю «Юнибанка» приходится более 50% рынка денежных переводов - оборот по системе UNIStream на 30 сентября 2008 года составил более $582 млн., превысив аналогичный показатель прошлого года на 35.2%.