GTA-ն կանցկացնի կապիտալի շուկայի վերաբերյալ համաժողով
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Գրանթ Թորնթոն Ամիօ” ընկերությունը պատրաստվում է Հայաստանի համար աննախադեպ համաժողով անցկացնել կապիտալի շուկայի վերաբերյալ##:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին ասել է “Գրանթ Թորնթոն Ամիօ” ընկերության բաժնետեր, փոխտնօրեն Գագիկ Գյուլբուդաղյանը:
“Այսօր NASDAQ/OMX-ի գործունեության շնորհիվ Հայաստանում սկսում են ձեւավորվել կապիտալի շուկաներ, ընկերությունները թողարկում են պարտատոմսեր, պատրաստվում են կատարել առաջնային հանրային տեղաբաշխումներ: Այս գործընթացներից շատերը միանգամայն նոր են հայկական ձեռնարկությունների համար: Մեր խորհրդատուները պատրաստ են օժանդակել նրանց այս ոլորտում եւս: Այս առնչությամբ, կարծում եմ, հարկ է նշել, որ մեր ընկերությունը իրեն համարում է հասարակության անբաժան մաս եւ հավատարիմ է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության իրագործման իր քաղաքականությանը: Այդ պատասխանատվության մի մասն էլ հանրությանը իրազեկելու եւ կրթելու առաքությունն է: Մեր ընկերությունը առաջնային հանրային տեղաբաշխման թեմայով կազմակերպել է դասընթացներ եւ սեմինարներ` նպատակ ունենալով միմիայն բարձրացնել գործարարների իրազեկության մակարդակը եւ հեշտացնել նրանց մուտքը այդ շուկա: Ներկայումս ընկերությունը նախաձեռնել է եւ պատրաստվում է Հայաստանում իրականացնել նախադեպը չունեցող համաժողով կապիտալի շուկաների վերաբերյալ”, - ասել է Գագիկ Գյուլբուդաղյանը:

GTA готовит проведение конгресса по вопросам рынка капитала
Ереван /Медиамакс/. Компания «Грант Торнтон Амио» готовит проведение беспрецедентного для Армении конгресса по вопросам рынка капитала##.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом сказал партнер и замдиректора «Грант Торнтон Амио» Гагик Гюльбудагян.
«Сегодня благодаря деятельности NASDAQ/OMX в Армении начался процесс формирования рынка капитала, компании выпускают акции, готовятся к первичному свободному размещению. Многие из этих процессов совершенно незнакомы армянским компаниям. Наши консультанты готовы помочь им в этом вопросе. Наша компания считает себя неотъемлимой частью общества и в своей политике остается верной принципам корпоративной социальной ответственности. Составной частью этих принципов является миссия по информированию и обучению общества. Наша компания организовала курсы и семинары по вопросам первичного свободного размещения акций для повышения уровня информированности предпринимателей и облегчения процесса вхождения на рынок. В настоящее время наша компания готовит проведение беспрецедентного для Армении конгресса по вопросам рынка капитала», - сказал Гагик Гюльбудагян.