ԱՄՆ Արժեթղթերի եւ բորսաների հանձնաժողովը (SEC) Քիմ Քարդաշյանին տուգանել է $1,26 միլիոնով՝ սոցիալական ցանցում կրիպտոարժույթ գովազդելու համար, քանի որ նա չի նշել՝ դրա դիմաց վարձատրվել է։RB.ru-ի փոխանցմամբ՝ SEC-ի հաղորդագրությունում նշվում է, որ Քարդաշյանը գովազդել է EthereumMax տոկենը՝ չնշելով, որ գրառում կատարելու համար ստացել է $250 հազարի պարգեւատրում։Քարդաշյանը պատմել էր EthereumMax-ի մասին անցած տարի Instagram-ի իր էջում։ «Սա ֆինանսական խորհուրդ չէ, ես պարզապես կիսվում եմ նրանով, ինչ ընկերներս պատմել են ինձ EthereumMax տոկենների մասին»,- գրել էր նա՝ ավելացնելով համապատասխան հղումը, որտեղից կարելի էր ձեռք բերել նշված ակտիվները:Քարդաշյանը պարտավորվել է համագործակցել քննության հետ եւ երեք տարի չգովազդել կրիպտոարժույթներ։ 12.01.2022 | 16:12 Քիմ Քարդաշյանին դատի են տվել կրիպտոարժույթով խարդախության համար Հիշեցնենք, որ այս տարվա սկզբին Քիմ Քարդաշյանին, բռնցքամարտիկ Ֆլոյդ Մեյվեզերին եւ բասկետբոլիստ Փոլ Փիրսին դատի էին տվել EthereumMax կրիպտոարժույթով խարդախության համար։ Նրանք մեղադրվում էին «EthereumMax-ի մասին ներդրողներին ուղղված կեղծ կամ ապակողմնորոշող հայտարարություններ անելու համար՝ սոցիալական ցանցերում գովազդի եւ այլ արշավների միջոցով»:Հայցվորները պնդում էին, որ EthereumMax-ը սպեկուլյատիվ թվային տոկեն է, որը ստեղծվել է անհայտ մշակողների կողմից: Հայցում նշվում էր, որ EthereumMax-ը ոչ մի կապ չունի երկրորդ խոշորագույն կրիպտոարժույթի՝ Ethereum-ի հետ։ Tweet Դիտում՝ 6854

Комиссия по ценным бумагам и биржам США (SEC) оштрафовала Ким Кардашьян на $1,26 млн за рекламу криптовалюты в социальной сети без указания того, что ей заплатили за продвижение.Как передает RB.ru, в пресс-релизе SEC отмечается, что Кардашьян прорекламировала токен EthereumMax, не указав, что за размещение поста она получила вознаграждение на сумму $250 тыс.Кардашьян рассказала об EthereumMax в прошлом году в своем аккаунте в Instagram․ «Это не финансовый совет, я просто делюсь тем, что мне рассказали друзья о токенах EthereumMax»,- написала она, добавив к сообщению ссылку на ресурс, где можно приобрести упомянутые активы.Кардашьян обязалась сотрудничать со следствием и не рекламировать криптовалюты три года. 12.01.2022 | 16:12 На Ким Кардашьян подали в суд за мошенничество с криптовалютой Напомним, что в начале текущего года на Ким Кардашьян, боксера Флойда Мейвезера и баскетболиста Пола Пирса подали в суд за мошенничество с криптовалютой EthereumMax.Знаменитости обвинялись в том, что делали «ложные или вводящие в заблуждение заявления инвесторам об EthereumMax через рекламу в социальных сетях и другие рекламные мероприятия».Истцы утверждали, что EthereumMax - это спекулятивный цифровой токен, созданный неизвестными разработчиками. В иске подчеркивалось, что EthereumMax не имеет никакого отношения ко второй по величине криптовалюте Ethereum. Tweet Просмотры 6877