Միջազգային ճգնաժամը չի անդրադառնում “Պրո Կրեդիտ Բանկի” վրա
Երեւան /Մեդիամաքս/. Միջազգային ֆինանսական ճգնաժամը չի անդրադառնում Հայաստանում “Պրո Կրեդիտ Բանկի”## գործունեության վրա:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր ասել է բանկի բանկային ծառայությունների բաժնի ղեկավար Ալեքսեյ Պանիկլովը: Նրա խոսքերով, “մեր հաճախորդների թիվն աճում է, իսկ ավանդների արտահոսք չի դիտարկվում”:
“Պրո Կրեդիտ Բանկի” բաժնետոմսերի 66.66%-ը պատկանում է ProCredit Holding AG-ին, իսկ 16.67-ական տոկոս բաժնեմասերը պատկանում են KfW-ին եւ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկին /ՎԶԵԲ/:
Բանկը Հայաստանում գործում է ընթացիկ տարվա փետրվարից: Սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ բանկի ընդհանուր կապիտալը կազմում էր 5,193,674 հազ. դրամ, ակտիվները` 10,883,070 հազ. դրամ, պարտավորությունները` 5,689,396 հազ. դրամ:

Мировой финансовый кризис не отражается на деятельности «ПроКредит Банка» в Армении
Ереван /Медиамакс/. Мировой финансовый кризис не отражается на деятельности «ПроКредит Банка»## в Армении.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом заявил сегодня руководитель отдела банковских услуг банка Алексей Паниклов. По его словам, «число наших клиентов растет, оттока вкладов не наблюдается».
«ПроКредит Банк» является банком со 100%-ным иностранным капиталом. Акционером 66.66% акций банка является ProCredit Holding AG, по 16,67% акций принадлежат банку KfW и Европейскому банку реконструкции и развития (ЕБРР).
Банк действует в Армении с февраля текущего года. По состоянию на 30 сентября общий капитал банка составлял 5,193,674 тыс. драмов, активы - 10,883,070 тыс. драмов, обязательства – 5,689,396 тыс. драмов.