“ԱրմենՏելը” եւ “Հայէկոնոմբանկը” բացել են համատեղ կորպորատիվ սպասարկման կենտրոն
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) եւ “Հայէկոնոմբանկն” այսօր Երեւանում բացել են հաճախորդների զանգերի սպասարկման## միջազգային համատեղ կենտրոն (call-center):
Ինչպես բացման արարողությանն ասել է “Հայէկոնոմբանկի” վարչության նախագահ Դավիթ Սուքիասյանը, “սա ծառայությունների ոլորտում պատմական պահ է, երբ բանկն իր տեղեկատվական ծառայությունները վստահում է հեռահաղորդակցություների ոլորտի արհեստավարժին` Beeline օպերատորին”:
Նրա խոսքերով, Հայաստանի բանկային համակարգի համար այս աննախադեպ նախաձեռնությունն ուղղված է բանկի եւ հաճախորդների միջեւ ավելի սերտ հարաբերությունների ստեղծմանը:
“ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովը հույս է հայտնել, որ “Հայէկոնոմբանկի” հետ համագործակցության փորձը հաջող կլինի եւ կօգնի ոչ միայն բարելավել սպասարկման որակը, այլեւ մեծացնել հետադարձ կապի արդյունավետությունը, ինչպես նաեւ թույլ կտա ավելի լավ ճանաչել հաճախորդներին ու նրանց պահանջները:
“ԱրմենՏելի” հաճախորդների սպասարկման ծառայության պետ Բուրաստան Մովսիսյանն ասել է, որ զանգերի սպասարկման կենտրոնում կիրառվում է AVVAYA տեխնոլոգիան, որը թույլ է տալիս հարցումները դասակարգել ըստ թեմաների եւ դրանց հետ ավելի արդյունավետորեն աշխատել: Տեխնոլոգիան թույլ է տալիս օգտվել ինչպես օպերատորների ծառայություններից, այնպես էլ սպասարկման ավտոմատացված կենտրոնից` հաճախորդի ընտրությամբ:
2009 թվականի առաջին կիսամյակում նախատեսվում է ընդլայնել կենտրոնի ծառայությունների շրջանակը, եւ բանկի հաճախորդներին տեղեկատվություն տրամադրել հաշիվների մասին, կատարել դրամական փոխանցումներ եւ վճարումներ, ասել է Դավիթ Սուքիասյանը:
“Հայէկոնոմբանկի” նախագահը տեղեկացրել է, որ ամեն օր 8686 կարճ համարի միջոցով սպասարկվում են բանկի հաճախորդների ավելի քան 300 զանգեր: Նրա խոսքերով, “ԱրմենՏելն” անցկացնելու է զանգերի թեմատիկ մոնիտորինգ, ինչը թույլ կտա մեծացնել համակարգի արդյունավետությունը:

«АрменТел» и «Армэкономбанк» открыли совместный корпоративный колл-центр
Ереван /Медиамакс/. Компания «АрменТел» (бренд Beeline) и «Армэкономбанк» открыли сегодня## в Ереване первый международный корпоративный колл-центр.
Как сказал на церемонии открытия председатель правления «Армэкономбанка» Давид Сукиасян, «этo исторический момент в сфере услуг, когда банк доверяет свои информационные услуги профессионалу в области телекоммуникаций - оператору Beeline».
По его словам, беспрецедентная для банковской системы Армении инициатива направлена на создание создание более тесных отношений между банком и клиентом.
Генеральный директор «АрменТел» Нейчо Величков выразил надежду на то, что опыт сотрудничества с «Армэкономбанком» будет успешным и поможет не только улучшить качество обслуживания, но и повысить эффективность обратной связи, позволит лучше узнавать клиентов и их потребности.
Руководитель службы по обслуживанию клиентов «АрменТел» Бурастан Мовсисян сказала, что в колл-центре применяется технология AVVAYA, которая позволяет классифицировать запросы по темам и эффективнее работать с ними. Технология позволяет пользоваться как услугами операторов, так и автоматизированной системы обслуживания - по желанию клиента.
В первом квартaле 2009 года планируется расширить спектр услуг колл-центра, и предоставлять клиентам банка информацию о счетах, осуществлять денежные переводы и оплаты, сказал Давид Сукиасян.
Председатель «Армэкономбанка» сообщил, что ежедневно посредством короткого номера 8686 обслуживаются более 300 звонков клиентов банка. По его словам, «АрменТел» будет проводить тематический мониторинг звонков, что позволит повысить эффективность системы.