Հայաստանի եւ Վրաստանի երկաթուղիները զարգացնում են համագործակցությունը
21.06.2022 | 10:09 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության պատվիրակությունը Թբիլիսիում հանդիպել է «Վրացական երկաթուղի» ընկերության ներկայացուցիչներին:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունից հայտնում են, որ հանդիպման  շրջանակում քննարկվել են երկու երկրների միջեւ միջազգային երկաթուղային հաղորդակցությունում կոնտեյներային գնացքի գործարկման, միջազգային հաղորդակցությունում սակագնային քաղաքականության կատարելագործման, 2022-ին  ուղեւորափոխադրումների կազմակերպման եւ տոմսերի վաճառքի համակարգի զարգացմանը վերաբերող փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Banks.am-ը հիշեցնում է, որ ՀԿԵ-ն ձեռնամուխ է եղել ամառային սեզոնային փոխադրումների կազմակերպմանը Վրաստանի սեւծովյան հանգստավայրերի ուղղությամբ Երեւան-Բաթումի-Երեւան երթուղով:
Բացի այդ, սահմանվում է միասնական միջանցիկ դրույքաչափ Փոթի, Բաթումի, Սամտրեդիա կայարաններից դեպի Հայաստան խոշոր կոնտեյներային գնացքի կազմում մեծ տարողունակությամբ բեռնարկղերի փոխադրման դեպքում: