Summer Business School 2022․ ամառային դպրոց Բիզնես եւ IT ուղղություններով
Օգոստոսի 13-24-ը Դիլիջան քաղաքում տեղի կունենա Summer Business School 2022 համահայկական ամառային դպրոց նախագիծը 14-19 տարեկան դեռահասների համար։
Ինչպես հայտնել են նախագծի կազմակերպիչ Slice Academy բիզնես վերապատրաստման դպրոցում, մասնակիցները հնարավորություն կունենան սերտել Բիզնես կամ IT դասընթացների մի ամբողջ կուրս՝ 40-ական ժամ տեւողությամբ։ Նախագծի շրջանակում մասնակիցները կծանոթանան ոլորտի առաջատարների եւ նրանց հաջողված նախագծերի հետ, կլսեն նրանց հաջողության պատմությունները, ինչպես նաեւ հետագայում կստանան նրանց աջակցությունը։
Կրթական այս նախագծի նպատակն է օգնել երիտասարդներին մասնագիտական կողմնորոշման հարցում, պրոֆեսիոնալ ճանապարհի լավ սկիզբ հարթել նրանց համար, հստակ պատկերացումներ տալ ՏՏ եւ գործարար ոլորտների մասին, բարելավել պատանիների հաղորդակցման հմտությունները։
Summer Business School-ի մասնակիցները ստանում են էլեկտրոնային որակյալ գրադարանի անվճար մուտքի հնարավորություն, ինչպես նաեւ տարբեր ընկերություններ այցելություն կատարելու, նախորդ տարիների խելացի հասակակիցների հետ կապ հաստատելու եւ պահպանելու հնարավորություն։
Ծրագրի ընթացքում  նախատեսվում են նաեւ արշավներ, ճանաչողական այցեր, ֆիզիկական պատրաստվածության, առաջին օգնության եւ ինքնապաշտպանության պարապմունքներ։
Դասընթացի շրջանակում լավագույն մասնակիցները կունենան նաեւ հնարավորություն անցնել մասնագիտական պրակտիկա կամ լինել կամավոր ոլորտի առաջատար հայաստանյան կազմակերպություններում։
Նախագծի ավարտին տրվում են սերտիֆիկատներ՝ հաստատված միջազգային AITC կառույցի կողմից, որոնք էական նշանակություն կունենան երիտասարդների հետագա կրթության հարցում։ Տարբեր անվանակարգերում լավագույն մասնակիցները կստանան հատուկ մրցանակներ։
Տեղերը սահմանափակ են՝ առավելագույնը մինչեւ 50 մասնակից։ Ծրագրի պայմանների մասին մանրամասն տեղեկատվությունը բերված է այս հղումով։
Գործում է վարձավճարի մինչեւ 80% ծածկույթով կրթաթոշակի հնարավորություն, ինչպես նաեւ ապառիկ վճարման տարբերակ։

Проект Summer Business School 2022 - летняя школа по направлениям Бизнес и ИТ
13-24 августа в Дилижане состоится всеармянская летняя бизнес-школа Summer Business School 2022 для молодых людей в возрасте 14-19 лет.
Как сообщили в Школе бизнес-обучения Slice Academy, выступающей организатором проекта, у участников будет возможность пройти курсы по бизнесу или информационным технологиям продолжительностью 40 часов каждый, познакомиться с ведущими специалистами этих отраслей, узнать об их успешных проектах и получить поддержку в будущем.
Цель образовательного проекта - содействовать молодым людям в их профессиональной ориентации, познакомить с успешными бизнес-идеями, дать им четкие представления о работе и перспективах развития сфер высоких технологий, бизнеса и маркетинга, помочь улучшить коммуникативные навыки подростков.
Участники Summer Business School получат бесплатный доступ к качественной электронной библиотеке. Им будет предоставлена возможность посещать разные компании, общаться с талантливыми сверстниками - участниками проекта прошлых лет.
В рамках программы запланированы турпоходы, ознакомительные поездки, занятия по физкультуре, оказанию первой медпомощи и по самообороне.
Участникам бизнес-школы также представится возможность в будущем пройти профессиональную стажировку или стать волонтером в ведущих армянских организациях.
По окончанию проекта выдаются сертификаты, утвержденные международной организацией AITC, которые будут полезны в процессе получения дальнейшего образования. Лучшие участники получат специальные призы.
Количество мест ограничено - до 50 участников. C условиями и подробностями программы можно ознакомиться по этой ссылке.
Предусмотрена возможность получения стипендии, которая покроет до 80% стоимости участия в проекте. Предоставляется также возможность оплаты в кредит.