Երեւանում կայացել է Softline ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչության շնորհանդեսը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Երեւանում կայացել է Softline ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչության շնորհանդեսը##, որը ծրագրային ապահովման /ԾԱ/ արտոնագրման, ինչպես նաեւ ՏՏ ոլորտում ուսուցման եւ խորհրդատվության բնագավառում Ռուսաստանի եւ ԱՊՀ երկրների առաջատար ընկերություններից է:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Softline-ի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արմեն Կարապետյանը շնորհանդեսի ժամանակ ասել է, որ Softline-ի մուտքը հայաստանյան շուկա կնպաստի Հայաստանում ծրագրային ապահովման ոլորտը արտոնագրային մակարդակի հասցնելուն:
Նրա խոսքերով, տվյալ խնդիրն արդեն լուծված է ԱՊՀ բոլոր երկրներում, եւ այժմ Հայաստանի հերթն է:
Softline-ի ԱՊՀ երկրների գծով մենեջեր Մաքսիմ Կարամիշեւը տեղեկացրել է, որ ընկերությունը 13 երկրներում շուրջ 3000 ԾԱ արտադրողների, այդ թվում` Microsoft, IBM, Citrix, Kaspersky, Symantec եւ ABBYY ընկերությունների ավտորիզացված գործընկերն է եւ պաշտոնական դիստրիբյուտորը:
Մաքսիմ Կարամիշեւը նշել է, որ ընկերությունն ակտիվորեն համագործակցում է Ռուսաստանի եւ ԱՊՀ մի շարք բուհերի հետ` հայտնելով Երեւանում ուսումնական կենտրոն ստեղծոլու` ընկերության մտադրությունների մասին:
Microsoft-ի հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավար Գրիգոր Բարսեղյանը շեշտել է Softline-ի կողմից ուսուցման եւ խորհրդատվության կարեւորությունը, ինչը, նրա խոսքերով, ծայրաստիճան կարեւոր է Հայաստանի համար:

В Ереване состоялась презентация армянского представительства компании Softline
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Ереване состоялась презентация армянского представительства компании Softline##, являющейся одной из ведущих компаний в России и СНГ в сфере лицензирования программного обеспечения, а также обучения и консалтинга в области IT.
Как сообщает агентство Медиамакс, директор армянского представительства Softline Армен Карапетян, выступая на презентации, сказал, что выход Softline на армянский рынок будет способствовать приведению сферы ПО в Армении на лицензионный уровень.
По его словам, данная задача уже решена компанией во всех странах СНГ, и теперь настала очередь Армении.
Менеджер Softline по странам СНГ Максим Карамышев сообщил, что в 13 странах компания является авторизированным партнером и официальным дистрибьютором около 3000 производителей ПО, в числе которых Microsoft, IBM, Citrix, Kaspersky, Symantec и ABBYY.
Максим Карамышев отметил, что компания активно сотрудничает с рядом вузов в России и СНГ, сообщив о намерениях компании открыть в Ереване учебный центр.
Руководитель армянского представительства Microsoft Григор Барсегян подчеркнул важность обучения и консалтинга со стороны Softline, что, по его словам, крайне необходимо для Армении.