ԿԲ. դրամական փոխանցումների համակարգերը պետք է վերանայեն իրենց քաղաքականությունը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Դրամական փոխանցումների բոլոր համակարգերը, որոնք Հայաստանի բանկային համակարգի## միավորների նկատմամբ կանխակալություն են ցուցաբերում` դրանց աշխարհագրական դիրքից կախված, պետք է վերանայեն իրենց քաղաքականությունը, ասել է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի /ԿԲ/ նախագահի տեղակալ Վաչե Գաբրիելյանը:
“Եթե դա տեղի չունենա, բնականաբար, նրանք կդադարեն գործել Հայաստանի տարածքում, ինչպես Western Union-ը”,- ասել է Վաչե Գաբրիելյանը` պատասխանելով ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հարցին:
ԿԲ նախագահի տեղակալը նաեւ նշել է, որ Moneygram դրամական փախանցումների համակարգը սահմանափակումներ չի դնում եւ իր ծառայություները հավասարաչափ է մատուցում Հայաստանի եւ Արցախի տարածքում գործող հայաստանյան բանկերի բոլոր մասնաճյուղերում:

Системы денежных переводов должны пересмотреть свою политику, считает зампредседателя ЦБ Армении
Ереван /Медиамакс/. Все системы денежных переводов, которые проявляют предвзятость## по отношению к единицам банковской системы Армении в зависимости от их географического расположения, должны пересмотреть свою политику, заявил заместитель председателя Центрального банка (ЦБ) Армении Ваче Габриелян.
«Если этого не произойдет, естественно, они также, как и Western Union, перестанут действовать на территории Армении», - сказал Ваче Габриелян, отвечая на вопрос Медиамакс.
Заместитель председателя ЦБ также отметил, что система денежных переводов Moneygram не ставит каких-либо ограничений и предоставляет свои услуги равным образом во всех филиалах армянских банков на территории Армении и Арцаха.