Կայացել է “ԻՄԷՔՍ Գրուպի” պարտատոմսերի թողարկման շնորհանդեսը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում տեղի է ունեցել “ԻՄԷՔՍ Գրուպ” ընկերության անվանական արժեկտրոնային## պարտատոմսերի թողարկման շնորհանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ընկերության նախագահ Նորայր Խաչատրյանը շնորհանդեսի ընթացքում ասել է, որ պարտատոմսերի թողարկումը թույլ կտա մեծացնել ընկերության շրջանառությունը եւ բարձրացնել նրա “ժողովրդականությունը”:
Ընկերության պարտատոմսերի բաց բաժանորդագրությունը սկսվել է սեպտեմբերի 15-ին եւ շարունակվելու է մինչեւ ընթացիկ տարվա հոկտեմբերի 10-ը, իսկ տեղաբաշխումը կկայանա 2008թ.-ի հոկտեմբերի 13-15-ը` համաձայն բաժանորդագրության արդյունքների:
Թողարկման տեղաբաշխողը “Ամերիաբանկն” է, որը Հայաստանում առաջին անգամ իրականացնում է պարտատոմսերի թողարկման մրցակցային մեխանիզմ, ինչը նշանակում է, որ պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են ըստ ներդրողների կողմից առաջարկվող եկամտաբերության, սակայն ոչ ավել քան 11.50%:
Պարտատոմսերի անվանական արժեքը 10 հազ. դրամ է, ընդհանուր ծավալը` 1 մլրդ դրամ, թողարկված պարտատոմսերի քանակը` 100 հազ. հատ, շրջանառության ժամկետը` 24 ամիս, արժեկտրոնային տոկոսադրույքը` 11.50%: Արժեկտրոնները վճարվելու են եռամսյակային պարբերականությամբ: Ներդրողները եւս վաղաժամկետ պարտատոմսերի մարման (փութ օպցիոն) հնարավորություն ունեն` տեղաբաշխումից մեկ տարի հետո:
Պարտատոմսերի ազդագիրը հրապարակվել է www.ameriabank.am եւ www.idealsystem.am ինտերնետային կայքերում:
Ներդրողները պարտատոմսերի ազդագիրը կարող են ձեռք բերել “Ամերիաբանկում” /հասցե` Վ. Սարգսյան 2, ք. Երեւան/, եւ/կամ ՙԻՄԷՔՍ Գրուպում՚ /հասցե` Թբիլիսյան խճուղի 25/:

Состоялась презентация эмиссии именных купонных облигаций компании «ИМЭКС Групп»
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Ереване состоялась презентация эмиссии именных купонных облигаций## компании «ИМЭКС Групп».
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая на презентации, президент компании Норайр Хачатрян сказал, что эмиссия облигаций позволит увеличить обороты компании и повысить ее «народность».
Открытая подписка на облигации компании началась 15 сентября и продлится до 10 октября текущего года, размещение - с 13 до 15 октября 2008 года согласно результатам подписки.
Андеррайтером размещения выступает «Америабанк», который впервые в Армении осуществляет конкурентный механизм размещения облигаций, означающий, что облигации будут размещены в соответствии с доходностью, предлагаемой со стороны инвесторов, но не более чем 11.50%.
Номинальная стоимость облигаций составляет - 10 тыс. драмов, общий объем - 1 млрд. драмов, количество выпущенных облигации - 100 тыс. штук, срок обращения – 24 месяца, купонная процентная ставка -11.50 %. Купоны будут выплачиваться с квартальной периодичностью. Инвесторам также предоставляется право досрочного погашения (пут опцион) облигации через год после размещения.
Проспект облигаций размещен на вебсайтах www.ameriabank.am и www.idealsystem.am.
Инвесторы могут получить проспект эмиссии по следующим адресам: ЗАО «АМЕРИАБАНК», ул. В. Саркисяна 2, Ереван и/или ООО «ИМЭКС Групп», Тбилисское шоссе 25, Ереван.