Ամերիկյան Citibank-ը հաշիվ է բացել Նյու Յորքում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսության համար, ՏԱՍՍ-ին հայտնել է գլխավոր հյուպատոսի պաշտոնակատար Վյաչեսլավ Սլավկինը։«Այս շաբաթ մեզ հետ կապվեցին Citibank-ից եւ հաստատեցին հաշվի բացումը: Այժմ մենք վերականգնում ենք չեկերը։ Ֆորմալ կերպով բանկը մեզ համար հաշիվ է բացել, ստուգել ենք՝ իսկապես աշխատում է»,- ասել նա։ 25.04.2022 | 09:21 Bank of America-ն փակել է ԱՄՆ-ում ՌԴ հյուպատոսությունների հաշիվները Ավելի վաղ ԱՄՆ-ում ՌԴ դեսպան Անատոլի Անտոնովը տեղեկացրել էր, որ Նյու Յորքում եւ Հյուսթոնում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսությունների հաշիվները փակվել են Bank of America-ի կողմից, «դեսպանատունը գործնականում շրջափակման մեջ է»։ Նա նաեւ նշել էր, որ դեսպանատան աշխատակիցները գրավոր եւ հեռախոսային սպառնալիքներ են ստանում՝ ընդգծելով, որ «Վաշինգտոնի գործողությունները միանգամայն հասկանալի են ռուսաֆոբիայի համատեքստում, որը ներկայումս տարածվում է ԱՄՆ-ում»։ Tweet Դիտում՝ 10142

Американский Citibank открыл счет для генконсульства России в Нью-Йорке, сообщил ТАСС исполняющий обязанности генконсула Вячеслав Славкин.«На этой неделе с нами связались из Citibank, подтвердили открытие счета. Сейчас мы восстанавливаем чеки. Формально банк нам открыл счет, мы проверили, он действительно работает»,- сказал генконсул. 25.04.2022 | 09:21 Bank of America закрыл счета консульств России в США Ранее посол России в США Анатолий Антонов сообщал, что счета генеральных консульств России в Нью-Йорке и Хьюстоне были закрыты банком Bank of America, «посольство практически находится в блокаде». Он также отмечал, что в адрес сотрудников посольства поступают письменные и телефонные угрозы, подчеркнув, что «действия Вашингтона вполне понятны в контексте той русофобии, которая развернута на данный момент в США». Tweet Просмотры 10127