2008թ. հունվար-օգոստոս ամիսներին Հայաստանի ՀՆԱ աճը կազմել է 10,3%
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2008 թ-ի հունվար-օգոստոս ամիսներին Հայաստանի ՀՆԱ աճը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կազմել է 10.3%:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, ՀՆԱ ծավալը 2008 թ-ի հունվար-օգոստոս ամիսներին կազմել է 2 164 567,8 մլն դրամ($7,15 մլրդ):
2008 թ-ի հունվար-օգոստոս ամիսներին արդյունաբերական արտադրության ծավալը երկրում կազմել է 496 157,0 մլն դրամ ` 2007 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 2.2%-ով:
Միջին ամսական աշխատավարձը Հայաստանում 2008 թ-ի հունվար-օգոստոս ամիսներին անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 21.2%-ով եւ կազմել է 88 983 դրամ: Ընդ որում, աշխատավարձը բյուջետային կազմակերպություններում ավելացել է 17.8%-ով եւ հաշվետու ժամանակահատվածում կազմել է 62 721 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում` 110 154 դրամ (աճը` 20.1%):

Рост ВВП Армении в январе-августе 2008 года составил 10,3%
Ереван /Медиамакс/. Рост ВВП Армении в январе-августе 2008 года по сравнению с тем же периодом прошлого года составил 10,3%.
Как сообщили Медиамакс в Национальной статистической службе Армении, объем ВВП в январе-августе 2008 года составил 2 164 567,8 млн драмов ($7,15 млрд).
Объем промышленного производства в стране в январе-августе 2008 года составил 496 157,0 млн драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом 2007 года на 2,2%.
Среднемесячная зарплата в Армении в январе-августе 2008 года увеличилась по сравнению с тем же периодом 2007 года на 21,2% и составила 88 983 драмa. При этом зарплата в бюджетных организациях увеличилась на 17,8% и составила в отчетный период 62 721 драмов, а в небюджетных организациях – 110 154 драмов (рост – 20,1%).