2022 թվականին «Տինկոֆ»-ը (Tinkoff) կիրականացնի ռեբրենդինգ եւ կհրաժարվի հին ապրանքանշանի օգտագործումից։«Ընկերությունը երկար ժամանակ էր պատրաստվում այդ քայլին, եւ վերջին իրադարձություններն էլ ավելի արդիական դարձրին այս որոշումը»,- ասված է «Տինկոֆ Բանկ»-ի հայտարարության մեջ, որը մեջբերում է Forbes ամսագրի ռուսաստանյան հանդեսը։Նշվում է, որ անվան հետ կապված Tinkoff ապրանքանշանը վաղուց է կորցրել իր արդիականությունը։ «Մենք նոր քայլ ենք անում եւ առաջ ենք շարժվում. հանուն մեր 20 միլիոն հաճախորդների երջանկության մենք որոշում ենք թողնել Tinkoff ապրանքանշանը պատմության համար եւ շարունակում ենք զարգացնել լավագույն ֆինանսական պրոդուկտներն ու ծառայությունները ռուսաստանյան շուկայում՝ նոր պայծառ ապրանքանշանի ներքո»,- նշել են ընկերությունում։ Ապրանքանշանի նոր անվանումը չի բացահայտվում։«Օլեգ Տինկովին մաղթում ենք հաջողություն եւ շուտափույթ ապաքինում»,- եզրափակել են բանկում։ 20.04.2022 | 13:41 «Տինկոֆ Բանկ»-ը չի մեկնաբանել Տինկովի՝ ՌԴ գործողությունը քննադատող կարծիքը Հիշեցնենք, որ օրերս Օլեգ Տինկովը Instagram-ում գրառում էր հրապարակել՝ քննադատելով Ուկրաինայում ՌԴ հատուկ գործողությունը։ Նա հայտարարել էր, որ չի տեսնում ընթացիկ իրադարձությունների «ոչ մի շահառու», նշել էր, որ «ռուսաստանցիների 90%-ը» դեմ է հատուկ գործողությանը, եւ «հավաքական Արեւմուտքին» անգլերենով կոչ էր արել լինել «ավելի ռացիոնալ եւ մարդասեր» ու դադարեցնել այն, ինչ տեղի է ունենում։Այս կապակցությամբ «Տինկոֆ Բանկ»-ը հայտարարել էր, որ չի կարող եւ չի մեկնաբանի «Օլեգ Տինկովի՝ սոցիալական ցանցերում արտահայտած անձնական կարծիքը»։«Տինկովը երկար տարիներ որոշումներ կայացնող չի եղել «Տինկոֆ» խմբի ընկերություններում, նա «Տինկոֆ»-ի աշխատակից չէ, երկար ժամանակ չի եղել Ռուսաստանում եւ վերջին տարիներին զբաղվել է իր առողջական խնդիրներով»,- ասված էր հաղորդագրության մեջ։«Օլեգ Տինկովը մեր 20 միլիոն հաճախորդներից մեկն է։ Մենք գիտենք, որ մեր հաճախորդները տարբեր կերպ են մտածում եւ հարգում ենք նրանց սեփական կարծիքի իրավունքը՝ անկախ նրանից՝ աջակցում ենք դրան, թե ոչ»,- հայտարարել էր «Տինկոֆ Բանկ»-ը։ Tweet Դիտում՝ 7595

«Тинькофф» в 2022 году проведет ребрендинг и откажется от использования старого бренда.«Компания давно готовилась к этому шагу, и последние события сделали это решение еще более актуальным»,- говорится в сообщении банка, которое приводит российское издание Forbes.Отмечается, что первоначальный смысл «именного» бренда «Тинькофф» «давно перерос». «Мы делаем новый шаг и двигаемся дальше: ради счастья 20 млн своих клиентов мы принимаем решение оставить бренд «Тинькофф» для истории и продолжаем развивать лучшие финансовые продукты и сервисы на российском рынке под новым ярким брендом»,- заявила компания. Название нового бренда она не раскрыла. «Мы желаем Олегу Тинькову удачи и скорейшего выздоровления»,- заключает банк. 20.04.2022 | 13:41 «Тинькофф Банк» назвал «личным мнением» пост Тинькова с критикой спецоперации РФ Напомним, что на днях Олег Тиньков опубликовал в Instagram-е пост с критикой российской спецоперации на Украине. Он заявил, что не видит «ни одного бенефициара» текущих событий, отметил, что «90% россиян» выступают против спецоперации, и на английском языке призвал «коллективный Запад» быть «более рациональным и гуманным» и остановить происходящее.По этому поводу «Тинькофф Банк» заявлял, что не может и не будет комментировать «личное мнение Олега Тинькова, высказанное им в соцсетях»․«Тиньков много лет не является лицом, принимающим решения в компаниях группы «Тинькофф», он не сотрудник «Тинькофф», давно не был в России и все последние годы занимается вопросами своего здоровья»,- отмечалось в сообщении.«Олег Тиньков - один из 20-и млн наших клиентов. Мы знаем, что наши клиенты мыслят по-разному, и уважаем их право на собственное мнение независимо от того, поддерживаем мы его или нет»,- заявлял «Тинькофф Банк». Tweet Просмотры 7597