Երեւանում կհանդիպեն ԱՊՀ և Բալթյան երկրների ԿԲ իրավաբանական ծառայությունների ղեկավարները
Երեւան /Մեդիամաքս/. Սեպտեմբերի 16-17-ը Երեւանում տեղի է ունենալու ԱՊՀ և Բալթյան երկրների կենտրոնական բանկերի## իրավաբանական ծառայությունների ղեկավարների տարեկան հանդիպումը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են ՀՀ ԿԲ-ում, հանդիպմանը մասնակցելու են Հայաստանի, Բելոռուսի, Վրաստանի, Ղազախստանի, Լիտվայի, Ռուսատանի Դաշնության, Տաջիկստանի, Ուկրաինայի և Էստոնիայի կենտրոնական բանկերի իրավաբանական ծառայությունների 14 պաշտոնյաներ:
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվելու են հետեւյալ թեմաները. ֆինանսավարկային ոլորտում բարեփոխումների իրավական ասպեկտները, կենտրոնական բանկերի կողմից վերահսկողական գործառույթների իրականացման պրակտիկ մեխանիզմները և պատժամիջոցների կիրառումը, սպառողների շահերի պաշտպանությունը և ֆինանսական համակարգի “հաշտարարի” ինստիտուտը, կառուցվածքային բարեփոխումները կանխիկ դրամաշրջանառության սահմանափակման, վարկային բյուրոների, արժութային կարգավորման և վերահսկողության ոլորտներում:

В Ереване пройдет ежегодная встреча глава юридических служб ЦБ стран СНГ и Балтии
Ереван /Медиамакс/. 16-17 сентября в Ереване пройдет ежегодная встреча руководителей юридических служб## Центральных банков стран СНГ и Балтии.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ЦБ Армении, во встрече примут участие 14 представителей юридических служб Центральных банков Армении, Беларуси, Грузии, Казахстана, Литвы, России, Таджикистана, Украины и Эстонии.
В ходе встречи будут обсуждаться следующие вопросы: правовые аспекты реформ в финансовой сфере, практические механизмы осуществления центральными банками контрольных функций и применение санкций, защита прав потребителей и институт «Омбудсмена» финансовой системы, структурные реформы в сферах ограничения наличного денежного оборота, кредитных бюро, валютного регулирования и контроля.