Ավելի քան 1300 եղած ինքնաթիռներից գրեթե 800-ն արդեն փոխանցվել է Ռուսաստանի ավիացիոն ռեեստր։ Ձերբակալվել եւ գործնականում «կորցվել են» 78 մեքենա, այսօր տեղեկացրել է ՌԴ տրանսպորտի նախարար Վիտալի Սավելեւը։Նա հավելել է, որ պատժամիջոցների սահմանման ժամանակ Ռուսաստանն ուներ 1367 մեքենա՝ պարզաբանելով, որ 78 մեքենա ձերբակալվել է օտարերկրյա պետություններում եւ արդեն չեն վերադառնա Ռուսաստան, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը: 14.03.2022 | 17:49 ՌԴ-ում կգործի օտարերկրյա օդանավերի նկատմամբ իրավունքների գրանցման օրենքը Նախարարը նաեւ տեղեկացրել է, որ ռուսաստանյան ավիաընկերությունները 2022 թվականին կարող են տեղափոխել 90 միլիոն մարդ:«Արտասահմանյան չվերթերը դադարեցվել են, բայց ռուսաստանցիները կճանապարհորդեն։ Ենթադրում ենք, որ զբոսաշրջային բիզնեսը կզարգանա Ռուսաստանի ներսում։ Իսկ եթե Թուրքիան, Եգիպտոսը եւ մյուս երկրները մեզ ընդունեն, դա նշանակում է, որ մենք կարող ենք հասնել 100 միլիոն մարդու նշաձողին»,- ասել է Սավելեւը։ Tweet Դիտում՝ 7141

Почти 800 из имевшихся более 1300 самолетов уже переведено в российский авиационный реестр. Арестованы и практически «потеряны» 78 машин, сообщил cегодня министр транспорта РФ Виталий Савельев. Он добавил, что на момент введения санкций у России было 1367 машин, пояснив, что 78 машин арестованы в иностранных государствах и уже не вернутся в Россию, передает ТАСС. 14.03.2022 | 17:49 Путин подписал закон о регистрации прав на иностранные самолеты Виталий Савельев также сообщил, что российские авиакомпании в 2022 году могут перевезти 90 млн человек.«Зарубежные рейсы прекратились, но россияне будет путешествовать. Предполагаем, что внутри России туристический бизнес будет развиваться. А если Турция и Египет и остальные страны будут нас принимать, это означает, что можем выйти на рубеж в 100 млн человек»,- сказал Савельев. Tweet Просмотры 7143