Կորպորատիվ կառավարման բարձրագույն դպրոցը ազդարարել է ընդունելության մեկնարկը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Աբել Աղանբեգյանի անվան կորպորատիվ կառավարման բարձրագույն դպրոցն /ԿԿԲԴ/ այսօր## հայտարարել է ընդունելության մեկնարկը “Գործարար կառավարման դոկտոր” (DBA) մասնագիտության եռամյա ուսուցման համար:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են ԿԿԲԴ-ում, DBA ծրագրի ունկնդիր կարող են լինել բարձրագույն կրթություն եւ առնվազն 7 տարվա ղեկավարման փորձ ունեցող կայացած գործարարները: Առավելությունը տրվելու է MBA աստիճան կամ տնտեսական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան ունեցող անձանց:
ԿԿԲԴ-ում սովորելու հետ կապված հարցերով կարելի է զանգահարել(010) 58 80 43 հեռախոսահամարին կամ գրել info@dba.am էլեկտրոնային հասցեին:
Փաստաթղթերի ընդունման վերջնաժամկետը ս. թ. հոկտեմբերի 10-ն է:
ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը հիշեցնում է, որ ս. թ. մայիսի 23-ին ՀՀ ԳԱԱ նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը եւ ՌԴ կառավարությանը կից Ժողովրդական տնտեսության ակադեմիայի MBA ծրագրի ղեկավար Աբել Աղանբեգյանը Երեւանում ԿԿԲԴ հիմնելու մասին արձանագրություն էին ստորագրել: Ստորագրումից հետո նշվում էր, որ դպրոցում դասավանդելու են ինչպես արտասահմանից ժամանած, այնպես էլ հայ մասնագետներ եւ խոշոր ձեռնարկատերեր: Աբել Աղանբեգյանը չէր բացառում ԿԿԲԴ-ում հայկական ծագմամբ առաջատար ռուսաստանցի գործարարների դասախոսելու հավանականությունը:

Высшая школа корпоративного управления объявила о начале приема
Ереван /Медиамакс/. Высшая школа корпоративного управления (ВШКУ) имени Абела Аганбегяна объявила## сегодня о начале приема для трехлетнего обучения по специальности «доктор делового администрирования» (DBA).
Как сообщили сегодня Медиамакс в ВШКУ, слушателем программы DBA могут стать состоявшиеся бизнесмены, имеющие высшее образование и как минимум 7-летний управленческий опыт. Предпочтение будет отдаваться лицам, имеющим степень MBA, или кандидата экономических наук.
По вопросам, связанным с обучением в ВШКУ, можно обращаться по телефону (010) 58 80 43, эл. почта: info@dba.am.
Срок приема документов – до 10 октября с.г.
Агентство Медиамакс напоминает, что 23 мая с.г. президент Национальной академии наук Армении Радик Мартиросян и руководитель программы MBA Академии народного хозяйства при правительстве России Абел Аганбегян подписали в Ереване протокол о создании ВШКУ. После подписания отмечалось, что в школе будут преподавать как иностранные, так и армянские специалисты и крупные предприниматели. Абел Аганбегян не исключал, что в ВШКУ с лекциями будут выступать ведущие российские бизнесмены армянского происхождения.