Արտասահմանյան Visa եւ Mastercard վճարային համակարգերի որոշումը՝ դադարեցնելու իրենց գործունեությունը ՌԴ-ում, չի ազդի Ռուսաստանում ՎՏԲ-ի հաճախորդների սպասարկման վրա, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով բանկի մամուլի հաղորդագրությունը։«Արտասահմանյան վճարային համակարգերի որոշումը չի ազդի մեր երկրի տարածքում ՎՏԲ-ի հաճախորդների սպասարկման վրա։ Visa-ի եւ Mastercard-ի հետ բոլոր գործարքները, ներառյալ՝ վճարումները եւ կանխիկի դուրսբերումը, նախկինի պես հասանելի են, բացառությամբ՝ Pay ծառայություններից օգտվելու եւ օտարերկրյա առեւտրային կետերում ապրանքների ու ծառայությունների դիմաց վճարումների: Խորհուրդ ենք տալիս օգտագործել Visa եւ Mastercard պլաստիկ քարտերը»,- նշված է ՎՏԲ-ի հաղորդագրության մեջ։Բանկում հավելել են, որ Ռուսաստանում հաճախորդները կարող են օգտվել «Мир» քարտերից, որոնց պահանջարկը վերջին շաբաթվա ընթացքում աճել է 15%-ով, իսկ թվային «Мир»-ի թողարկումը՝ հինգ անգամ։ 06.03.2022 | 10:21 Visa-ն ու Mastercard-ը միաժամանակ դադարեցնում եմ աշխատանքը ՌԴ-ում Հիշեցնենք, որ այս գիշեր Visa եւ Mastercard միջազգային վճարային համակարգերը միաժամանակ որոշում են ընդունել դադարեցնել իրենց աշխատանքը Ռուսաստանում։ «ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ զրույցում աջակցություն է հայտնել ամերիկյան Visa եւ Mastercard ընկերությունների՝ Ռուսաստանում ծառայությունները դադարեցնելու որոշմանը»,- ասված է Սպիտակ տան մամուլի հաղորդագրության մեջ։ Tweet Դիտում՝ 4971

Решение иностранных платежных систем Visa и Mastercard приостановить свою деятельность в России не повлияет на обслуживание клиентов ВТБ в России, передает ТАСС со ссылкой пресс-релизе банка.«Решение иностранных платежных систем никак не повлияет на обслуживание клиентов ВТБ на территории нашей страны. Все транзакции по картам Visa и Mastercard, в том числе оплата и снятие наличных, по-прежнему доступны, за исключением использования сервисов Pay и оплаты товаров и услуг в иностранных торговых точках. Мы рекомендуем использовать пластиковые карты Visa и Mastercard»,- отмечается в сообщении ВТБ.В банке добавили, что клиенты в России могут пользоваться картами «Мир», спрос на которые за последнюю неделю вырос на 15%, а выпуск цифрового «Мира» - в пять раз. 06.03.2022 | 10:21 Visa и Mastercard одновременно приостанавливают свою работу в России Напомним, что в ночь на 6 марта международные платежные системы Visa и Mastercard одновременно приняли решение приостановить свою работу в России. «Президент США Джо Байден во время разговора с президентом Украины Владимиром Зеленским высказался в поддержку решения американских компаний Visa и Mastercard приостановить оказание услуг на территории России»,- говорится в пресс-релизе Белого дома. Tweet Просмотры 4973