FTX կրիպտոարժութային բորսան կարող է ընդլայնել իր տարածաշրջանային գրասենյակը Վրաստանում։ Ընկերության գլխավոր տնօրեն Սեմ Բենքման-Ֆրիդն այս թեման քննարկել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ Մյունխենի անվտանգության 58-րդ համաժողովի շրջանակում։Ինչպես հաղորդում է NewsGeorgia-ն՝ վկայակոչելով Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում քննարկվել է կրիպտոարժույթների եւ ածանցյալների բորսաների գործունեության աճող դինամիկան ինչպես տարածաշրջանում, այնպես էլ աշխարհում։ Նշվել է կայուն եւ բարենպաստ բիզնես միջավայրը, ինչպես նաեւ Վրաստանում ներդրողների համար հնարավորությունները։Ղարիբաշվիլին FTX-ի հիմնադրին առաջարկել է դիտարկել Վրաստանում իր տարածաշրջանային գրասենյակի կամ հաճախորդների սպասարկման ծառայության ընդլայնման հարցը։ Միաժամանակ նա նշել է, որ Վրաստանի կառավարությունը ողջունում է ներդրողների հետաքրքրությունը եւ պատրաստ է խթանել օտարերկրյա ուղղակի ներդրումները երկրում։«Ես լավ հնարավորություն ունեցա խոսելու ապագա համագործակցության զարգացման մասին FTX-ի հիմնադրի եւ գլխավոր տնօրենի հետ: Վրաստանի դիրքը, մեր երկրի կայուն եւ բարենպաստ բիզնես միջավայրը շատ լավ հարթակ են ստեղծում կրիպտոարժույթների եւ ածանցյալների բորսայի գործունեության ընդլայնման համար ինչպես մեր տարածաշրջանում, այնպես էլ արտերկրում»,- հանդիպումից հետո գրել է Ղարիբաշվիլին իր Twitter-ում։FTX-ը կրիպտոարժութային կենտրոնացված բորսա է, որի կենտրոնակայանը գտնվում է Բահամյան կղզիներում: 2021 թվականի դրությամբ հարթակն ուներ ավելի քան մեկ միլիոն գրանցված օգտատեր, իսկ դրա օրական առեւտրային ծավալը կազմում էր միլիարդավոր դոլարներ:«FTX-ի հիմնադիր Սեմ Բենքման-Ֆրիդին անվանում են «նոր Մարկ Ցուկերբերգ»: Անցած տարի $22,5 միլիարդ կարողությամբ նա դարձավ աշխարհի մինչեւ 30 տարեկան ամենահարուստ միլիարդատերը՝ ըստ Forbes-ի»,- գրում է պարբերականը: 19.02.2022 | 12:06 Ղարիբաշվիլին Google-ի կառույցին առաջարկել է աշխատել Վրաստանում Banks.am-ը հիշեցնում է, որ Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել էր նաեւ Jigsaw ընկերության գլխավոր տնօրեն Ջարեդ Քոհենի հետ։ Jigsaw-ը Google-ի կառուցվածքային ստորաբաժանումն է, որը զբաղվում է թվային սպառնալիքներին հակազդմամբ: Կառավարության ղեկավարն առաջարկել էր նրան Վրաստանում ստեղծել տարածաշրջանային կենտրոն եւ հրավիրել էր Jigsaw-ի պատվիրակությանը Թբիլիսի՝ համագործակցության հնարավոր ոլորտները որոշելու համար։ Tweet Դիտում՝ 5019

Криптовалютная биржа FTX может расширить свой региональный офис в Грузии. Эту тему генеральный директор компании Сэм Бэнкман-Фрид обсудил с премьером Грузии Ираклием Гарибашвили на полях 58-й Мюнхенской конференции по вопросам безопасности.Как передает NewsGeorgia co ссылкой на пресс-службу правительства Грузии, в ходе встречи обсуждалась нарастающая динамика расширения деятельности бирж криптовалют и деривативов как в регионе, так и в мире. Была отмечена стабильная и благоприятная бизнес-среда, а также возможности, существующие для инвесторов в Грузии.Гарибашвили предложил основателю FTX рассмотреть вопрос о расширении своего регионального офиса или службы поддержки клиентов в Грузии. При этом он отметил, что правительство Грузии приветствует интерес инвесторов и готово содействовать прямым иностранным инвестициям в страну.«Мне предоставилась хорошая возможность поговорить о развитии будущих партнерских отношений с основателем и генеральным директором FTX. Расположение Грузии, стабильная и благоприятная бизнес-среда нашей страны создают очень хорошую платформу для расширения деятельности биржи криптовалют и деривативов в нашем регионе и за рубежом»,- написал Гарибашвили после встречи в своем Twitter.FTX - централизованная криптовалютная биржа со штаб-квартирой на Багамах. По состоянию на 2021 год платформа насчитывала более миллиона зарегистрированных пользователей, а ее суточный торговый объем составлял миллиарды долларов.«Сэма Бэнкмана-Фрида, основавшего FTX, называют «новым Марком Цукербергом». С состоянием в $22,5 млрд в прошлом году он стал самым богатым миллиардером в мире младше 30 лет по версии Forbes»,- пишет NewsGeorgia. 19.02.2022 | 12:06 Гарибашвили предложил «дочке» Google работать в Грузии Banks.am напоминает, что в рамках Мюнхенской конференции по безопасности Ираклий Гарибашвили провел встречу и с генеральным директором компании Jigsaw Джаредом Коэном. Jigsaw является структурным подразделением Google и занимается противодействием цифровым угрозам.Глава правительства предложил ему создать в Грузии региональный хаб и пригласил делегацию Jigsaw в Тбилиси, чтобы определить возможные направления дальнейшего сотрудничества. Tweet Просмотры 5032