ՀայՓոստը ներդրել է Envelope նոր համակարգ
ՀայՓոստը տեղեկացնում է, որ մարտի 1-ից նախատեսվում է սահմանել մեծաքանակ  «առաքանիների մուտքի վճար»: Մեկ օրվա ընթացքում առանց առաքանիների նախնական գրանցման, 10-ից ավել առաքանի փոստային բաժանմունք հանձնելու պարագայում, սկսած 10-րդ առաքանուց, կգանձվի 200 դրամ վճար՝ յուրաքանչյուր առաքանու համար:
ՀայՓոստից նաեւ հայտնում են, որ սպասարկման որակի բարելավման ռազմավարության շրջանակներում ներդրվել է նոր Envelope համակարգ, որից օգտվելու պարագայում վերոնշյալ 200 դրամները չեն գանձվի:
Այս համակարգի շնորհիվ հնարավոր է արագացնել մեծաքանակ նամակների առաքման գործընթացը, որի շնորհիվ կպակասեն նաեւ հերթերը փոստային բաժանմունքներում: Envelope համակարգի միջոցով հնարավոր է ինքնուրույն մուտքագրել, մշակել եւ անմիջապես ծրարների վրա տպագրել անհրաժեշտ ամբողջ տեղեկատվությունը եւ րոպեների ընթացքում նամակների կապոցը հանձնել փոստի բաժանմունքի աշխատակցին:
Այն թույլ է տալիս  կազմակերպել առաքանու տվյալների փոխանցումը փոստին թվային տարբերակով:  Envelope համակարգը նաեւ հնարավորություն կտա իրական ժամանակում հետեւել առաքանիների կարգավիճակներին եւ հաշվեկշռին, պահպանել առաքանիների հաշվետվությունը, ավտոմատացնել ծրարի ձեւավորումը՝ խնայելով ռեսուրսներ:
Envelope համակարգի օգտագործումը կօգնի.
- Խնայել ժամանակ
- Իրականացնել ծախսերի վերահսկողություն
- Ստանալ հաշվետվություններ:
Բազմաթիվ ընկերություններ եւ պետական գերատեսչություններ արդեն օգտվում են Envelope համակարգից: Envelope համակարգին միանալը չի նախատեսում հավելյալ վճարներ:

HayPost внедряет новую систему Envelope
HayPost сообщает, что с 1-го марта планируется введение «платы за прием многочисленных отправлений». При передаче в почтовое отделение более 10-и отправлений, не заказанных заранее, за один день за каждое отправление, начиная с 10-го, будет взиматься 200 драмов.
В то же время отмечается, что в рамках стратегии повышения качества обслуживания была внедрена новая система Envelope, при использовании которой упомянутая плата в 200 драмов не будет взиматься.
Благодаря этой системе можно ускорить процесс доставки многочисленных писем, за счет чего также сократятся очереди в почтовых отделениях. Система Envelope позволяет самостоятельно вносить, обрабатывать, печатать прямо на конверте всю необходимую информацию и в течение нескольких минут передать пачку писем сотруднику почты.
Эта система позволяет организовать цифровую передачу данных об отправлении на почту. Envelope также позволит отслеживать состояние и баланс отправлений в режиме реального времени, сохранять отчет по отправлениям, автоматизировать разработку конвертов, экономя ресурсы.
Использование системы Envelope поможет:
- Экономить время
- Контролировать расходы
- Получать отчеты.
Многие организации и государственные учреждения уже используют систему Envelope. Дополнительных сборов за подключение к системе Envelope не предусмотрено.