Ամերիկյան Western Union-ը կդադարեցնի գործարքներ իրականացնել ՌԴ տարածքում
Ամերիկյան Western Union դրամական փոխանցումների համակարգն այս տարվա ապրիլի 1-ից կդադարեցնի գործարքներ իրականացնել Ռուսաստանի ներսում։ RBC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ընկերությունը հայտնել է գործընկեր բանկերին ուղարկված նամակում։
Այս որոշումը կայացվել է շուկայում ներքին փոխանցումների ցածր պահանջարկի պատճառով, պարզաբանվում է նամակում։ Անդրսահմանային փոխանցումները կիրականացվեն սովորական ռեժիմով։
«Ընկերությունը կենտրոնանում է ավանդաբար պահանջված միջազգային դրամական փոխանցումների ծառայության զարգացման վրա եւ շարունակում է մշակել բազմալիք հարթակ, որը Western Union-ի գործընկերներին թույլ է տալիս արագ եւ նորմատիվային բոլոր պահանջներին համապատասխան փոխանցումներ իրականացնել արտասահման իրենց հաճախորդների համար»,- ասել է ընկերության ներկայացուցիչ։
Նա հրաժարվել է պատասխանել հարցին, թե ինչ ծավալի փոխանցումներ են կատարվել ներքին ռուսաստանյան ալիքներով, պատճառաբանելով, որ Western Union-ը նման տեղեկատվություն չի բացահայտում։

Американская Western Union прекратит проводить операции внутри России
Американская система денежных переводов Western Union с 1 апреля текущего года прекратит проводить операции внутри России. Как сообщает RBC, об этом компания сообщила в письме, направленном банкам-партнерам.
Такое решение принято в связи с низкой востребованностью внутрироссийских переводов на рынке, объясняется в письме. Трансграничные переводы будут осуществляться в штатном режиме.
«Компания фокусируется на развитии традиционно востребованной услуги международных денежных переводов и продолжает развивать многоканальную платформу, которая позволяет партнерам Western Union быстро и с соблюдением всех нормативных требований запустить переводы за рубеж для своих клиентов»,- сказал представитель компании.
На вопрос, какой объем переводов совершался по внутрироссийским каналам, он не ответил, так как Western Union не раскрывает подобную информацию.