ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկում է արտարժութային վարկեր փոքր բիզնեսի համար
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է ձեռնարկատերերին ԱՄՆ դոլարով եւ Եվրոյով վարկերի տրամադրման նախագիծը՝ համապատասխանաբար 8,5% եւ 6,5% տարեկան տոկոսադրույքներով։
Վարկատեսակից կարող են օգտվել մեծածախ եւ մանրածախ առեւտրի, արտադրության, շինարարության, ծառայությունների եւ այլ ոլորտներում գործող փոքր բիզնեսի հաճախորդները:
Վարկային միջոցները կարող են օգտագործվել ներդրումային նպատակներով, ապրանքների եւ հումքի ձեռք բերման, գործընկերների հանդեպ պարտավորությունների մարման եւ այլ բիզնես նպատակներով: Շրջանառու միջոցների համալրման նպատակով բանկի հաճախորդները կարող են ստանալ վերականգնվող վարկային գիծ՝ նախապես հաստատվածսահմանաչափով եւ ժամկետում:
Վարկի տոկոսադրույքը Եվրոյով վարկի դեպքում կազմում է տարեկան 6,5%, իսկ ԱՄՆ դոլարով վարկերի դեպքում՝ 8,5% (փաստացի տոկոսադրույքներ, համապատասխանաբար՝ 7,1% եւ 9,3%)։
Բանկում հնարավոր է ձեւակերպել վարկային գիծ 4 մլն 550 հազ․ ՀՀ դրամից մինչեւ 65 մլն ՀՀ դրամ գումարի չափով (Եվրո եւ ԱՄՆ դոլարին համարժեք՝ տրամադրման օրվա դրությամբ ՀՀ ԿԲ գործող փոխարժեքով), 1-ից 60 ամիս մարման ժամկետով: Վերականգնվող վարկային գիծը տրամադրվում է մինչեւ 36 ամիս ժամկետով:
«Ձեռնարկատերերին աջակցությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ռազմավարական առաջնահերթությունն է։ Մենք առաջարկում ենք շուկային ֆինանսական պրոդուկտներ՝ մշակված հաճախորդների կարիքների համապարփակ վերլուծության հիման վրա: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի փոքր բիզնեսի վարկային պորտֆելը հասել է 7,9 մլրդ ՀՀ դրամի։ Հաշվի առնելով մասնավորապես ներմուծման եւ արտահանման ոլորտում գործող ձեռնարկատերերի կողմից արտարժույթով լրացուցիչ միջոցների նկատմամբ պահանջարկը՝ մենք վստահ ենք, որ նոր պրոդուկտը շուկայում պահանջված կլինի։ Առաջարկվելիք պայմաններով վարկը թույլ կտա փոքր բիզնեսին արդյունավետ լուծել զարգացման տարբեր փուլերում առկա խնդիրները»,- նշել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արա Ավագյանը:
Վարկի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում, բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

ВТБ (Армения) запускает кредиты в иностранной валюте для малого бизнеса
ВТБ (Армения) запустил проект по выдаче кредитов для предпринимателей в долларах США и Евро с процентными ставками 8,5% и 6,5% годовых соответственно.
Воспользоваться кредитом могут клиенты малого бизнеса, ведущие деятельность в сфере оптово-розничной торговли, производства, строительства, услуг и других отраслях.
Заемные средства могут быть направлены на инвестиционные цели, приобретение товаров и сырья, погашение задолженности перед контрагентами и другие бизнес-задачи. Для пополнения оборотных средств клиенты банка могут получить возобновляемую кредитную линию в рамках заранее установленного лимита и срока.
Процентная ставка по кредиту составляет 6,5% годовых в случае оформления кредита в Евро, либо 8,5% - для займов в долларах США (эффективная процентная ставка соответственно: 7,1% и 9,3%).
Открыть кредитную линию в банке можно на сумму от 4 млн 550 тыс. до 65 млн драмов (эквивалент в Евро и долларах США по действующему расчетному курсу ЦБ РА на дату выдачи) на срок от 1 до 60 месяцев. Возобновляемая кредитная линия предоставляется на срок до 36 месяцев.
«Поддержка предпринимателей - стратегический приоритет банка ВТБ (Армения). Мы предлагаем рынку финансовые продукты, специально разработанные на основе всестороннего анализа потребностей клиентов. Кредитный портфель малого бизнеса ВТБ (Армения) на текущий момент достиг 7,9 млрд драмов РА. Учитывая растущий спрос на дополнительные средства в иностранной валюте у предпринимателей, в частности, работающих в сфере импорта и экспорта, мы уверены, что новый продукт будет востребован на рынке. Кредит на комфортных условиях позволит предприятиям малого бизнеса эффективно решать задачи на разных этапах своего развития», - отметил Ара Авагян, директор Департамента развития корпоративного бизнеса ЗАО «Банк ВТБ (Армения)».
Подробная информация о кредитном продукте на официальном сайте банка ВТБ (Армения), в филиалах банка и Контактном центре по номеру телефона 87-87, подать заявку на кредит можно на сайте и в филиалах банка.