ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկում է ՌԴ SWIFT դրամական փոխանցումների ակցիա
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է ֆիզիկական անձանց 25.11.21-25.02.22թթ․ կատարել դրամական փոխանցումներ դեպի Ռուսաստան ՌԴ ռուբլով, ԱՄՆ դոլարով եւ Եվրոյով՝ իջեցված սակագներով:
25.11.2021թ․ բանկը մեկնարկում է եռամսյա ակցիա, որի ընթացքում ֆիզիկական անձինք կարող են SWIFT համակարգով ՌԴ ռուբլով, ԱՄՆ դոլարով եւ Եվրոյով դրամական փոխանցումներ ուղարկել Ռուսաստանի բանկերի հաշիվներին` շահավետ պայմաններով:
Ակցիայի ընթացքում դեպի Ռուսաստանի բոլոր բանկեր ՌԴ ռուբլով դրամական փոխանցումների ուղարկման համար գործելու է 2,390 ՀՀ դրամ սակագին՝ անկախ փոխանցվող գումարից։
ԱՄՆ դոլարով եւ Եվրոյով փոխանցումները ՎՏԲ Բանկ ՀԲԸ եւ «Սբերբանկ» ՀԲԸ կիրականացվեն նույնպես 2,390 ՀՀ դրամ սակագնով, իսկ նույն արժույթներով դրամական փոխանցումները դեպի ռուսական այլ բանկեր՝ 0,1% միջնորդավճարով, նվազագույնը՝ 3,900 ՀՀ դրամ։
Փոխանցումը մուտքագրվում է ստացողի հաշվին՝ սկսած 1 ժամվա ընթացքում։
Ակցիայից կարող են օգտվել ինչպես ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գործող հաճախորդներն, այնպես էլ այն ֆիզիկական անձինք, ովքեր դեռեւս չեն հանդիսանում բանկի հաճախորդ:
SWIFT փոխանցում կատարելու համար անհրաժեշտ է անձնագրով մոտենալ բանկի մասնաճյուղ՝ նշելով փոխանցումը ստացողի անունը, ռուսական բանկում ստացողի հաշվեհամարը եւ ստացող բանկի տվյալները: Ծառայությունից կարելի է օգտվել նաեւ հեռահար՝ Վիդեո Բանկ ծառայության միջոցով՝ կապ հաստատելով բանկի աշխատակցի հետ Skype համակարգով:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջատարն է Հայաստանում դրամական փոխանցումների սպասարկման ծավալով։ 2021թ․ առաջին 3 եռամսյակների արդյունքներով բանկի կողմից սպասարկված դրամական փոխանցումների քանակը կազմել է շուրջ 500 հազար, ինչը 34%-ով գերազանցում է 2020թ․ նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
SWIFT դրամական փոխանցումների մասին մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կայքում, ակցիայի պայմաններին կարելի է ծանոթանալ կից հղումով, ինչպես նաեւ բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

ВТБ (Армения) запускает акцию по отправке переводов SWIFT в РФ
ВТБ (Армения) предлагает физическим лицам с 25.11.21-25.02.22гг. совершать денежные переводы в Россию в рублях РФ, долларах США и Евро по сниженным тарифам.
С 25.11.2021г. банк запускает акцию сроком на 3 месяца, в рамках которой физические лица могут отправлять денежные переводы по системе SWIFT в рублях РФ, долларах США и Евро на банковские счета в Россию по выгодным условиям.
В период акции, для срочных денежных переводов в рублях РФ во все банки Российской Федерации будет действовать тариф в размере 2,390 драмов РА, вне зависимости от суммы перевода.
Переводы в валютах доллары США и Евро в Банк ВТБ (ПАО) и в ПАО «Сбербанк России» можно осуществлять по тарифу 2,390 драмов РА, а переводы в тех же валютах в другие банки России - по тарифу 0.1%, минимальная комиссия - 3,900 драмов РА.
Перевод зачисляется на счет получателя начиная от 1-го часа.
Акцией могут воспользоваться как действующие клиенты, так и физические лица, не являющиеся клиентами Банка ВТБ (Армения).
Чтобы отправить перевод SWIFT необходимо обратиться в филиал банка с документом, удостоверяющим личность, указав ФИО получателя перевода, номер счета получателя в российском банке и реквизиты банка-получателя. Отправить перевод можно также дистанционно, воспользовавшись услугой «Видео банк» – звонок сотруднику Банка в Skype.
«Банк ВТБ (Армения) - один из лидеров по объёмам денежных переводов в Армении. По итогам первых 3-х кварталов 2021 года количество денежных переводов, обслуженных Банком, достигло 500 тыс. шт., что на 34% превышает показатель аналогичного периода 2020 года»,- отмечается в сообщении.
Подробную информацию о денежных переводах SWIFT можно получить на официальном сайте Банка ВТБ (Армения), с условиями акции можно ознакомиться по вложенной ссылке, а также филиалах банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.