Նոյեմբերի 11-ին CityCoins հարթակում կսկսվի Նյու Յորքի NYCCoin կրիպտոարժույթի մայնինգը։ Կրիպտոարժույթի ստեղծումը քաղաքային համայնքի եւ Նյու Յորքի նորընտիր քաղաքապետ Էրիկ Ադամսի նախաձեռնությունն է։RBC-ի փոխանցմամբ՝ NYCCoin-ը կօգտագործվի քաղաքային նախաձեռնություններին աջակցելու եւ միջոցառումների ֆինանսավորման համար։ Կրիպտոարժույթի հիման վրա մշակողները կկարողանան ստեղծել խելացի պայմանագրեր եւ ապակենտրոնացված հավելվածներ (dApps):CityCoins նախագիծը թույլ է տալիս քաղաքապետարաններին ստեղծել իրենց սեփական տոկենները՝ քաղաքային գանձարան ներդրումներ ներգրավելու համար: Իսկ ներդրողները կարող են բիթքոինով պարգեւավճարներ ստանալ քաղաքային տոկենների սթեկինգի միջոցով: 09.11.2021 | 08:26 Նյու Յորքի նոր քաղաքապետը մտադիր է վերածել մեգապոլիսը կրիպտոկենտրոնի Banks.am-ը հիշեցնում է, որ Նյու Յորքի նորընտիր քաղաքապետ Էրիկ Ադամսն իր նախաձեռնությամբ համաձայնվել է առաջին երեք աշխատավարձերը ստանալ բիթքոինով։ Դա, նրա կարծիքով, պետք է խորհրդանշի իրեն վստահված մեգապոլիսի կրիպտոարժութային պայծառ ապագան:«Նյու Յորքում մենք միշտ գլոբալ ենք մտածում, ուստի, որպես քաղաքապետ, ես պատրաստվում եմ ստանալ իմ առաջին երեք աշխատավարձերը բիթքոինով: Նյու Յորքը կդառնա կրիպտոարժույթների արդյունաբերության եւ այլ խոստումնալից ու նորարարական ոլորտների կենտրոնը: Դուք հաստատ ականատես կլինեք դրան»,- գրել էր Ադամսը Twitter-ում: Tweet Դիտում՝ 4786

11 ноября на платформе CityCoins начнется майнинг криптовалюты Нью-Йорка NYCCoin. Создание муниципальной криптовалюты - инициатива городского сообщества и новоизбранного мэра Нью-Йорка Эрика Адамса.Как сообщает RBC, NYCCoin будет использоваться для реализации городских инициатив и финансирования мероприятий. На основе криптовалюты разработчики смогут создавать смарт-контракты и децентрализованные приложения (dApps).Проект CityCoins позволяет муниципалитетам создавать собственные токены для привлечения инвестиций в городскую казну. А инвесторы могут получать вознаграждение в биткоинах при помощи стекинга городских токенов. 09.11.2021 | 08:26 Новый мэр Нью-Йорка обещает превратить мегаполис в центр криптоиндустрии Banks.am напоминает, что новоизбранный мэр Нью-Йорка Эрик Адамс по собственной инициативе согласился получить первые три зарплаты в биткоинах. Это, по его мнению, должно символизировать светлое криптовалютное будущее вверенного ему мегаполиса.«В Нью-Йорке мы всегда мыслим широко, так что свои первые три зарплаты в качестве мэра я собираюсь получить в биткоинах. Нью-Йорк станет центром криптовалютной индустрии и других перспективных и инновационных отраслей. Вот увидите!»,- написал Адамс в Твиттере. Tweet Просмотры 4787