Նյու Յորքի նոր քաղաքապետը մտադիր է վերածել մեգապոլիսը կրիպտոկենտրոնի
09.11.2021 | 08:26 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
Լուսանկարը՝ timesofisrael.com
Դա, նրա կարծիքով, պետք է խորհրդանշի իրեն վստահված մեգապոլիսի կրիպտոարժութային պայծառ ապագան, գրում է Rusbase-ը։
«Նյու Յորքում մենք միշտ գլոբալ ենք մտածում, ուստի, որպես քաղաքապետ, ես պատրաստվում եմ ստանալ իմ առաջին երեք աշխատավարձերը բիթքոինով: Նյու Յորքը կդառնա կրիպտոարժույթների արդյունաբերության և այլ խոստումնալից ու նորարարական ոլորտների կենտրոնը: Դուք հաստատ ականատես կլինեք դրան»,- գրել է Ադամսը Twitter-ում:
Այս թվիթը նա հրապարակել էր ի պատասխան Մայամիի քաղաքապետ Ֆրենսիս Սուարեսի հայտարարության. վերջինս տեղեկացրել էր, որ իր առաջին աշխատավարձը վերընտրվելուց հետո ստանալու է բիթքոինով:
Ադամսը որոշել է առաջ անցնել նրանից և դառնալ ԱՄՆ առաջին պետական ծառայողը, ում աշխատանքի դիմաց պաշտոնապես վճարվելու է կրիպտոարժույթով։ Նա պաշտոնը կստանձնի 2022 թվականի հունվարի 1-ին։
Սակայն Twitter-ում այս որոշումը թերահավատորեն է ընդունվել։ Շատ օգտատերեր նկատել են, որ կրիպտոարժույթները ԱՄՆ-ում օրինականացված չեն, ավելին՝ դրանք առավել հաճախ օգտագործվում են օրենքը շրջանցելու համար։