Microsoft-ը հայտարարել է, որ փակում է Չինաստանում LinkedIn-ի իր տեղական տարբերակը, քանի որ երկիրը շարունակում է ընդլայնել համացանցի գրաքննությունը, հաղորդում է CNBC-ն:LinkedIn-ը ԱՄՆ վերջին խոշոր սոցիալական ցանցն էր, որը դեռ գործում էր Չինաստանում: Twitter-ը եւ Facebook-ը արգելափակվել էին ավելի քան 10 տարի առաջ, իսկ Google-ը որոշել էր դադարեցնել իր գործունեությունը 2010 թվականին:Microsoft-ը հայտարարել է, որ փակելու է LinkedIn-ը՝ «Չինաստանում զգալիորեն ավելի բարդ գործառնական միջավայրի եւ համապատասխանության ավելի խիստ պահանջների պատճառով»: Փոխարենը՝ Microsoft-ը Չինաստանում կգործարկի աշխատանքի որոնման կայք, որը չի ունենա սոցիալական ցանցի գործառույթներ: InJobs անվանումը կրող կայքը չի ներառի սոցիալական լրահոս եւ թույլ չի տա օգտատերերին կիսվել գրառումներով կամ հոդվածներով:The Wall Street Journal-ը նշում է, որ մարտ ամսին Չինաստանի ինտերնետ կարգավորիչը LinkedIn-ին 30 օր ժամանակ էր տվել, որպեսզի վերջինս ավելի լավ մոդեռացնի իր բովանդակությունը: Անցած ամիս LinkedIn-ը Չինաստանում արգելափակեց մի քանի ամերիկացի լրագրողների՝ վկայակոչելով նրանց օգտահաշիվներում «արգելված բովանդակությունը»: Բացի այդ, վերջին ամիսներին Չինաստանի հարթակում արգելափակվեցին գիտնականների եւ հետազոտողների օգտահաշիվներ: 30.08.2021 | 12:07 Չինաստանը կպայքարի ֆինանսական շուկան «սեւացնող» բովանդակության դեմ LinkedIn-ը Չինաստանում գործարկվել էր 2014 թվականին՝ սահմանափակ հնարավորություններով, որոնք նախատեսված են երկրում համացանցի մասին ավելի խիստ օրենքներ պահպանելու համար: Ըստ Statista հետազոտական ընկերության տվյալների՝ Չինաստանը LinkedIn-ի երրորդ խոշոր շուկան է:Microsoft-ը ձեռք էր բերել LinkedIn-ը 2016 թվականին՝ $26,2 միլիարդով: Հուլիսին Microsoft-ի գլխավոր տնօրեն Սաթյա Նադելան տեղեկացրել էր, որ LinkedIn-ը տարեկան մոտ $10 միլիարդի եկամուտ է բերում: Tweet Դիտում՝ 4912

Microsoft объявила, что закрывает свою локальную версию LinkedIn в Китае, поскольку страна продолжает расширять цензуру в интернете, сообщает CNBC. LinkedIn была последней крупной социальной сетью США, все еще работающей в Китае. Twitter и Facebook были заблокированы в стране более десяти лет назад, а Google решила прекратить свою деятельность в 2010 году.Microsoft заявила, что закроет LinkedIn из-за «значительно более сложной операционной среды и более строгих требований соответствия в Китае». Вместо этого Microsoft запустит в Китае сайт по поиску работы, который будет лишен функций социальных сетей. Новый сайт под названием InJobs не будет включать в себя социальную ленту и не позволит пользователям делиться сообщениями или статьями.The Wall Street Journal отмечает, что в марте китайский интернет-регулятор дал LinkedIn 30-дневный срок, чтобы компания лучше модерировала свой контент. В прошлом месяце LinkedIn заблокировала нескольких американских журналистов в Китае, сославшись на «запрещенный контент» в их профилях. Кроме того, в последние месяцы на платформе в Китае были заблокированы профили ученых и исследователей. 30.08.2021 | 12:07 Китай будет бороться с контентом, «очерняющим» финансовый рынок LinkedIn была запущен в Китае в 2014 году с ограниченными функциями, предназначенными для соблюдения более строгих законов об интернете в стране. По данным исследовательской компании Statista, Китай является третьим по величине рынком LinkedIn. Microsoft приобрела LinkedIn в 2016 году за $26,2 миллиарда. В июле генеральный директор Microsoft Сатья Наделла заявил, что LinkedIn приносит около $10 млрд годового дохода. Tweet Просмотры 4916