Ավստրալիական բանկը փոխել է իր անվանումը՝ պատվաստումները խրախուսելու համար
Ավստրալիայի խոշոր ֆինանսական հաստատություններից մեկը՝ Ավստրալիայի ազգային բանկը (National Australia Bank, NAB) փոխել է իր անվանումը եւ ապրանքանշանը՝ բնակիչներին կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելը խրախուսելու համար:
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է ֆինանսական հաստատության գլխավոր տնօրեն Ռոս Մաքեւոնի հայտարարության մեջ:
«Մենք աջակցում ենք Ավստրալիայում պատվաստումները 80% կամ ավելի բարձր մակարդակի հասցնելու կառավարության ջանքերին, քանի որ յուրաքանչյուր պատվաստում մոտեցնում է մեզ ընտանիքին, ընկերներին եւ բաց հասարակությանը»,- նշել է Մաքեւոնը:
Բանկն իր սովորական անվանումը NAB-ից դարձրել է JAB՝ խաղարկելով իր անվան համահնչունությունը Ավստրալիայի իշխանությունների կողմից 2021 թվականի սկզբից մեկնարկած պատվաստումների ազգային արշավի կարգախոսի հետ՝ «Go jab! («Գնա պատվաստվիր»):
Բանկի նոր անվանումն ու ապրանքանշանը կգործեն մինչեւ 2021 թվականի դեկտեմբերի վերջ: Այնուհետեւ բանկը կվերադարձնի իր սովորական անունը:
Ավստրալիայի ազգային բանկը հիմնադրվել է 1893 թվականին, ներկայումս զբաղեցնում է առաջատար դիրքեր երկրի բանկային համակարգում:

Австралийский банк сменил название, чтобы ускорить темпы вакцинации
Одна из крупнейших кредитно-финансовых организаций Австралии - Национальный австралийский банк (NAB) сменил свое название и логотип, чтобы побудить жителей страны сделать прививку против коронавируса.
Как сообщает ТАСС, об этом говорится в заявлении генерального директора банка Росса Макэвона.
«Мы поддерживаем все усилия правительства, направленные на повышение уровня вакцинации в Австралии до 80% и больше. Потому что каждая сделанная прививка приближает нас к семье, друзьям и открытому обществу. Это то, что мы обязаны сделать ради самих себя и следующих поколений»,- отметил Макэвон.
В банке, сменившем привычное название NAB на JAB, обыграли созвучие своего названия со слоганом национальной прививочной кампании, начатой властями Австралии в начале 2021 года, «Go jab!» («Иди сделай прививку!»).
Новое название и логотип организации будут действовать до конца декабря 2021 года. Потом Национальный австралийский банк вернет привычное название.
Национальный австралийский банк основан в 1893 году, на сегодняшний день входит в четверку ведущих финансово-кредитных организаций Австралии.