“ՀայՌուսգազարդը” հայտարարել է իր պարտատոմսերի երկրորդ թողարկման տեղաբաշխման մասին
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՀայՌուսգազարդն” այսօր հայտարարել է իր պարտատոմսերի երկրորդ թողարկման## տեղաբաշխման մասին` 1 մլրդ դրամ ծավալով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ընկերության ֆինանսական տնօրեն Վահագն Առաքելյանն այսօր տեղեկացրել է, որ պարտատոմսերի անվանական արժեքը 50 հազար դրամ է, մարման ժամկետը` 36 ամիս, տոկոսադրույքը` տարեկան 9.5 %: Վճարումները կկատարվեն կիսամյակը մեկ:
Թողարկման ողջ ծավալը կազմում է 1 մլրդ դրամ` 20 հազար պարտատոմս: Բաց բաժանորդագրման եղանակով կբաշխվի թողարկման կեսը: Երկրորդ կեսը կտեղաբաշխվի սինդիկատի մասնակից անդամների` “Արմսվիսբանկ” ՓԲԸ-ի, “Արցախբանկ” ՓԲԸ-ի եւ “Արմենբրոկ” ԲԲԸ-ի միջեւ:
“ՀայՌուսգազարդի” պարտատոմսերի առաջին թողարկումը տեղաբաշխվել էր 2007 թվականին` 1 մլրդ դրամ ծավալով, 18 ամիս մարման ժամկետով, տարեկան 9 % տոկոսադրույքով:
“ՀայՌուսգազարդ” ՓԲԸ-ի վարչության նախագահ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ ընկերության կանոնադրական կապիտալը ներկայումս կազմում է $900 մլն, իսկ մինչեւ տարեվերջ կհասցվի $1 մլրդ-ի:

«АрмРосгазпром» объявил о размещении второй эмиссии своих облигаций
Ереван /Медиамакс/. «АрмРосгазпром» объявил сегодня о размещении второй эмиссии своих облигаций## на общую сумму 1 млрд драмов.
Как сообщает агентство Медиамакс, финансовый директор компании Ваагн Аракелян сообщил сегодня, что номинальная стоимость облигаций составляет 50 тысяч драмов, срок обращения - 36 месяцев, процентная ставка годовых - 9.5 %. Выплаты будут осуществляться раз в 6 месяцев.
Общий объем эмиссии составляет 1 млрд. драмов при количестве облигаций в 20 тыс. штук. Путем открытой подписки будет размещена половина всего выпуска. Вторая половина будет размещена среди членов синдиката участников размещения - ЗАО «Армсвисбанк», ЗАО «Арцахбанк» и ОАО «Арменброк».
Зампредседателя Центрального банка Ваче Габриелян сообщил, что облигации «АрмРосгазпром» являются самыми котируемыми на Армянской фондовой бирже и составляют 16 процентов всех сделок.
Первая эмиссия облигаций «Армросгазпрома» была размещена в 2007 году на сумму 1 млрд драмов, со сроком погашения 18 месяцев и годовой процентной ставкой в 9 %.
Председатель правления ЗАО «Армросгазпром» Карен Карапетян сказал сегодня, что уставной капитал компании достиг $900 млн, а до конца года будет доведен до $1 млрд.