IDBank-ի նոր առաջարկը բիզնեսին
IDBank-ը Եվրոպական ներդրումային բանկի (European Investment Bank - EIB) հետ համագործակցության շրջանակում առաջարկում է ՀՀ դրամով բիզնես վարկեր` շահավետ պայմաններով։
Բիզնես վարկը տրամադրվում է հիմնական եւ/կամ շրջանառու միջոցների ձեռքբերման նպատակով հետեւյալ ոլորտների զարգացման եւ խթանման համար՝
- գյուղատնտեսություն,
- գյուղմթերքների վերամշակում,
- զբոսաշրջություն,
- արտահանում,
- արդյունաբերություն:
Վարկային միջոցներից կարող են օգտվել ՀՀ-ում գրանցված այն իրավաբանական անձինք եւ անհատ ձեռնարկատերերը, որոնք վերը նշված ոլորտներում գործունեություն են ծավալում առնվազն 6 ամիս:
Եվրոպական ներդրումային բանկի «Մասնավոր ոլորտի ֆինանսավորում» երրորդ վարկային ծրագրին միանալով՝ IDBank-ն առաջարկում է 5 մլն ՀՀ դրամից մինչեւ 500 մլն ՀՀ դրամ վարկեր, ընդ որում` կախված բիզնես նախագծից՝ վարկի չափը կարող է գերազանցել նշված գումարը: Վարկերը տրամադրվում են առավելագույնը 90 ամիս ժամկետով, վարկի մայր գումարի մարման մինչեւ 30 ամիս արտոնյալ ժամանակահատվածով։ Վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույքը 8 - 9․5% է, իսկ առավելագույն փաստացի տոկոսադրույքը՝ 9.5%:
Վարկի պայմաններին եւ դիմելու կարգին մանրամասն կարող եք ծանոթանալ այստեղ։ IDBank-ի կողմից բիզնեսին առաջարկվող բոլոր հնարավորությունների մասին տեղեկանալ կարող եք այստեղ։

Новое предложение для бизнеса от IDBank-а
В рамках сотрудничества с Европейским инвестиционным банком (EIB) IDBank предлагает бизнес-кредиты в драмах РА на выгодных условиях.
Бизнес-кредит предоставляется с целью приобретения основного и/или оборотного капитала для развития и продвижения следующих секторов:
- сельское хозяйство,
- переработка сельхозпродукции,
- туризм,
- экспорт,
- промышленность․
Кредитными средствами могут воспользоваться юридические лица и индивидуальные предприниматели, зарегистрированные в Республике Армения и осуществляющие деятельность в указанных сферах не менее 6 месяцев.
Присоединяясь к третьей кредитной программе Европейского инвестиционного банка «Финансирование частного сектора», IDBank предлагает кредиты от 5 млн до 500 млн драмов РА (в зависимости от бизнес-проекта сумма кредита может превышать указанную сумму). Кредиты предоставляются на срок до 90 месяцев с льготным периодом погашения основной суммы до 30 месяцев. Годовая номинальная процентная ставка по кредиту составляет 8-9,5%, а максимальная фактическая процентная ставка составляет 9,5%.
Более подробно об условиях подачи заявки на получение кредита здесь. Получить информацию о всех возможностях для бизнеса от IDBank-а можете здесь.