“Արմսվիսբանկը”-ը պատրաստվում է “Էքսպրես Կրեդիտ ՈւՎԿ”-ի պարտատոմսերի թողարկմանը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Արմսվիսբանկը” պատրաստվում է “Էքսպրես Կրեդիտ ՈւՎԿ”-ի## պարտատոմսերի թողարկմանը` 150 մլն դրամ ծավալով:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են “Արմսվիսբանկի”-ի մարկետինգի բաժնում, բանկը հուլիսի 4-ին ՀՀ Կենտրոնական բանկ է ներկայացրել անհրաժեշտ փաստաթղթերը` պարտատոմսերի ազդագիրը սահմանված կարգով գրանցելու համար:
“Էքսպրես Կրեդիտ ՈւՎԿ” ՓԲԸ-ի և "ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ" ՓԲԸ-ի միջև 2008թ.-ի մայիսի 16-ին կնքվել էր պարտատոմսերի թողարկման և տեղաբաշխման կազմակերպման մասին պայմանագիր, համաձայն որի` նախատեսվում է թողարկել եւ տեղաբաշխել 150 մլն ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով 6000 պարտատոմսեր:

«Армсвисбанк» готовится к размещению облигаций «УКО Экспресс-Кредит»
Ереван /Медиамакс/. «Армсвисбанк» готовится к публичному размещению облигаций «УКО Экспресс-Кредит»## общим объемом в 150 млн. драмов.
Как сообщили Медиамакс в отделе маркетинга «Армисвисбанка», 4 июля банк представил в Центральный банк Армении необходимую документацию для регистрации в установленном порядке облигаций кредитной организации.
Согласно подписанному в мае этого года соглашению между «Армсвисбанком» и «УКО Экспресс-Кредит», банк планирует выпуск и размещение 6000 облигаций на общую сумму в 150 млн драмов.