ՀԿԵ. Վրաստան մեկնելիս խստորեն հետեւել կորոնավիրուսային սահմանափակումներին
Հարավկովկասյան երկաթուղի (ՀԿԵ) ընկերությունը ուղեւորներին կոչ է անում Վրաստան մեկնելիս խստորեն հետեւել կորոնավիրուսային սահմանափակումներին:
«Ուղեւորների ուշադրությունը հրավիրում ենք կորոնավիրուսային սահմանափակումները խստորեն պահպանելու անհրաժեշտության վրա, դրանք մինչ այժմ գործում են միջպետական երթեւեկության ժամանակ: Վրաստան մուտք գործող բոլոր քաղաքացիները (անկախ պատվաստումից) ներկայացնում են սերտիֆիկատ, որը հաստատում է կորոնավիրուսի (COVID-19) PCR բացասական ախտորոշումը, որն արված է առավելագույնը 72 ժամ առաջ:
Երկիր մուտք գործելուց հետո երրորդ օրը բոլոր օտարերկրյա քաղաքացիները պետք է սեփական հաշվին անցնեն PCR թեստավորում: Թեստը նաեւ պահանջվում է Հայաստան մուտք գործելու համար:
Բոլոր ուղեւորներին խնդրում ենք ծանոթանալ ՀԿԵ պաշտոնական կայքում ներկայացված տեղեկատվությանը՝ սահմանը հատելիս հնարավոր դժվարություններից խուսափելու համար: Նշենք, որ առաջին ուղերթի երեք ուղևորներին վրացական իշխանությունները իջեցրել էին գնացքից, նրանցից երկուսին՝ PCR թեստերի բացակայության պատճառով»,- ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ:

ЮКЖД призывает строго соблюдать коронавирусные ограничения во время поездок в Грузию
Компания «Южно-Кавказская железная дорога» (ЮКЖД) обращает внимание пассажиров на необходимость строгого соблюдения коронавирусных ограничений на путешествия, которые до сих пор действуют в межгосударственном сообщении.
«Все въезжающие в Грузию граждане (независимо от вакцинации) предъявляют сертификаты, подтверждающие отрицательную ПЦР диагностику коронавируса (COVID-19) с максимальным сроком 72-часовой давности.
На третий день после въезда в страну все иностранные граждане должны пройти ПЦР тестирование за свой счет. Также тест обязателен для въезда в Армению.
Убедительно просим всех пассажиров ознакомиться с информацией, представленной на официальном сайте ЮКЖД, чтобы избежать возможных трудностей при пересечении границы. Отметим, что трое пассажиров первого рейса были сняты с поезда грузинскими властями, двое из них - из-за отсутствия ПЦР-тестов»,- отмечается в сообщении компании.