Բեզոսի հետ տիեզերք թռչելու տոմսը վաճառվել է $28 միլիոնով
Blue Origin տիեզերական ընկերությունը, որը ստեղծվել է Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսի կողմից, աճուրդում վաճառել է ազատ տեղը New Shepard տիեզերանավում, հաղորդում է RBC- ն:
Տիեզերանավի տոմսը ձեռք է բերվել $28 միլիոնով, ընկերությունում հայտնել են, որ հաղթողի անունը հայտնի կդառնա առաջիկա շաբաթների ընթացքում: Blue Origin-ը շուտով նաեւ կհայտարարի, թե ով է լինելու անձնակազմի չորրորդ եւ վերջին ուղեւորը:
Ըստ Blue Origin-ի՝ տիեզերանավի ազատ տեղի համար վիճակահանության աճուրդը սկսվել է մայիսին, որին մասնակցել է շուրջ 7,6 հազար մարդ 159 երկրից:
Banks.am-ը հիշեցնում է, որ Ջեֆ Բեզոսն իր եղբոր՝ Մարկի հետ կլինեն Blue Origin ընկերության New Shepard տիեզերանավի առաջին ուղեւորները։ Տիեզերանավի թռիչքը նախատեսված է հուլիսի 20-ին։
Գործարարի խոսքով՝ 5 տարեկանից նա երազել է տիեզերք թռչել: Բեզոսն առաջիկա թռիչքն անվանել է «ամենամեծ արկածը»:

Билет на полет в космос вместе с Безосом продан за $28 млн
Космическая компания Blue Origin, созданная основателем Amazon Джеффом Безосом, продала на аукционе место на корабле New Shepard, сообщает RBC.
Билет на корабль был приобретен за $28 млн, в компании заявили, что имя победителя будет объявлено в ближайшие недели. Также вскоре Blue Origin сообщит, кто станет четвертым и последним членом экипажа.
Аукцион на розыгрыш одного места на борту New Shepard начался в мае, по данным Blue Origin, в нем приняли участие около 7,6 тыс. человек из 159-и стран.
Banks.am напоминает, что Джефф Безос и его брат Марк станут пассажирами космического корабля New Shepard компании Blue Origin в ходе его первого полета. Старт космического корабля намечен на 20 июля.
По словам бизнесмена, он с 5-и лет мечтал отправиться в космос. Предстоящий полет Безос назвал «величайшим приключением».