Ջեֆ Բեզոսը հուլիսի 20-ին տիեզերք կթռչի
Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը հայտարարել է, որ նա իր եղբոր՝ Մարկի հետ կլինեն Blue Origin ընկերության New Shepard տիեզերանավի առաջին ուղեւորները։
Rusbase-ի փոխանցմամբ՝ տիեզերանավի թռիչքը նախատեսված է հուլիսի 20-ին։
Գործարարի խոսքով՝ 5 տարեկանից նա երազել է տիեզերք թռչել: Բեզոսն իր Instagram-ում առաջիկա թռիչքն անվանել է «ամենամեծ արկածը»:
Բացի այդ, տիեզերք կթռչի նաեւ աճուրդի հաղթողը. Blue Origin-ի համար միակ տոմսը ներկայացված է աճուրդում: Ներկայումս այն գնահատվում է $2,8 միլիոն:
Blue Origin-ն ամերիկյան մասնավոր տիեզերական ընկերություն է: Ստեղծվել է 2000 թվականին Ջեֆ Բեզոսի կողմից եւ գտնվում է իր ռանչոյի տարածքում:
Բազմակի օգտագործման New Shepard երեքտեղանի տիեզերանավն ունի մոտ 15 մետր բարձրություն եւ 6 մետր տրամագիծ սարքի հիմքում։ Այն բաղկացած է երկու մոդուլից` նախատեսված շարժիչի եւ անձնակազմի համար։

Джефф Безос 20 июля полетит в космос
Основатель Amazon Джефф Безос заявил, что он и его брат Марк станут пассажирами космического корабля New Shepard компании Blue Origin в ходе его первого полета.
Как сообщает Rusbase cтарт космического корабля намечен на 20 июля.
По словам бизнесмена, он с 5-и лет мечтал отправиться в космос. Предстоящий полет Безос назвал в своем Instagram «величайшим приключением».
Кроме того, в космос полетит победитель аукциона: единственный билет на Blue Origin выставлен на торги. Сейчас ставки на него равняются $2,8 млн.
Blue Origin - американская частная аэрокосмическая компания. Создана в 2000 году Джеффом Безосом и находится на территории его ранчо.
Многоразовый трехместный космический корабль New Shepard имеет около 15 метров в высоту и 6 метров в диаметре у основания. Аппарат состоит из двух модулей - моторного отсека и капсулы экипажа․