“Ամերիաբանկը” մտադիր է կայանալ որպես ներդրումային բանկ
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Հայներարտբանկն” այսօր պաշտոնապես հայտարարել է իր ռեբրենդինգի ավարտի ու բանկի նոր` “Ամերիաբանկ” անվան մասին ##:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանն այսօր հայտնել են բանկի մամլո ծառայությւնում, “Ամերիաբանկը” կներկայանա նոր կորպորատիվ ոճով, որը մշակվել է բրիտանական Identica աշխարհահռչակ ընկերության կողմից:
“Նոր տարբերանշանը խորհրդանշում է “Ամերիա” անվան սկզբնատառն ու վերջնատառը: Այն մի կողմից խորհրդանշում է մեկնարկ և առաջատարություն, իսկ մյուս կողմից կրում է վերելքի, առաջընթացի ու նորարարության գաղափարը: “Ամերիաբանկը” դիրքավորվում է որպես “Երազանքի թիմ”: Այն կրում է հաղթողների, երիտասարդ, սակայն փարձառու մասնագետների, պատմություն ձևավորող թիմի գաղափարը”,- տեղեկացրել են բանկի մամլո ծառայությունում:
Այստեղ տեղեկացրել են նաեւ, որ “Ամերիաբանկը”, շարունակելով “Հայներարտբանկի” 100-ամյա գործունեության պատմությունը, մտադիր է Հայաստանի բանկային համակարգում զբաղեցնել իր ուրույն տեղը` կայանալով որպես ներդրումային բանկ, և միաժամանակ մատուցելով բանկային ծառայությունների ողջ տեսականին` ժամանակակից տեխնոլոգիաների և միջազգային ստանդարտների հիման վրա:
2007թ. օգոստոսին “Հայներարտբանկ” ՓԲԸ բաժնետոմսերը ձեռք է բերել ռուսաստանյան խոշորագույն ներդրումային ընկերության` “Տրոյկա Դիալոգ” խմբի հետ փոխկապակցված “Թի-Դի-Էյ Հոլդինգս Լիմիթեդ” ընկերության կողմից: Բանկի տնօրենների խորհրդի նախագահն է Ռուբեն Վարդանյանը, տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրենը` Արտակ Հանեսյանը:

«Америабанк» намерен состояться в качестве инвестиционного банка
Ереван /Медиамакс/. «Армимпэксбанк» сегодня официально объявил о завершении своего ребрендинга## и новом названии банка - «Америабанк».
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе банка, «Америабанк» предстанет в новом корпоративном стиле, разработанном известным британским агентством Identica.
«Новый логотип символизирует первую и последнюю букву слова «Америа». С одной стороны, он символизирует начало и лидерство, с другой - несет в себе идеи подъема, прогресса и инноваций. «Америабанк» позиционируется как «Команда мечты». Он несет в себе идею победителей, молодых, но опытных специалистов, формирующих историю», - сообщили в пресс-службе банка.
Здесь также отметили, что «Америабанк», продолжая 100-летнюю историю «Армимпэксбанка», намерен занять особое место в банковской системе Армении, состояться в качестве инвестиционного банка, одновременно предлагая весь спектр банковских услуг на основе современных технологий и международных стандартов.
В августе 2007 года акции «Армимпэксбанка» приобрела компания «TDA Холдингс Лимитед», аффилированная с крупнейшей российской инвестиционной компанией «Тройка Диалог». Председателем Совета директоров банка является Рубен Варданян, главой директората- генеральным директором – Артак Анесян.