Pernod Ricard-ը համարում է, որ իրեն հաջողվել է “ԱրԱրԱտ” ապրանքանիշն ավելի ժամանակակից դարձնել` պահպանելով նրա արմատները
09.06.2008 | 12:18 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան /Մեդիամաքս/. Pernod Ricard-ի եվրոպական մասնաճյուղի ղեկավար Ֆրանկ Բուավենը## համարում է, որ ընկերությանը հաջողվել է “ԱրԱրԱտ” ապրանքանիշն ավելի ժամանակակից դարձնել` միաժամանակ պահպանելով ապրանքատեսակի արմատները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Ֆրանկ Բուավենն այդ մասին ասել է “Սեկրետ ֆիրմի” ամսագրում այսօր հրապարակված հարցազրույցում:
“Մի կողմից մեզ անհրաժեշտ էր պահպանել ապրանքատեսակի արմատները, մյուս կողմից` ապրանքանիշը դարձնել ավելի ժամանակակից, որպեսզի այն մրցունակ լինի ոչ միայն Ռուսաստանում, այլեւ ուրիշ երկրներում: Արդյունքում գտնվեց փոխզիջումային տարբերակ. “ԱրԱրԱտ” մինչ այժմ 100%-ով պատրաստվում է հայկական խաղողից, պահպանված է արտադրության տեխնոլոգիան, բայց միաժամանակ մենք արդիականացրել ենք շիշը, մշակել նոր փաթեթավորում, փոխել մարկետինգային մարտավարությունը”,- ասել է Ֆրանկ Բուավենը:

Pernod Ricard считает, что ей удалось сделать бренд «АрАрАт» более современным, сохранив корни марки
09.06.2008 | 12:18 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван /Медиамакс/. Глава европейского подразделения Pernod Ricard Франк Буавен## считает, что компании удалось сделать бренд «АрАрАт» более современным, сохранив при этом корни марки.
Как сообщает агентство Медиамакс, Франк Буавен сказал об этом в интервью, опубликованном сегодня в журнале «Секрет фирмы».
«С одной стороны нам нужно было сохранить корни этой марки, а с другой - сделать брэнд более современным, чтобы он стал конкурентоспособным не только в России, но и в других странах. В итоге был найден компромисс: "Арарат" до сих пор делается на 100% из армянского винограда, сохранена технология производства, но при этом мы модернизировали бутылку, разработали новую упаковку, изменили маркетинговую стратегию», - сказал Франк Буавен.