«Սբեր»-ը, «Մ․Վիդեո-Էլդորադո» խումբը եւ goods.ru մարկետփլեյսի համասեփականատեր Ալեքսանդր Տինկովանը ստորագրել են պարտավորեցնող պայմանագիր՝ «Սբեր»-ի կողմից goods.ru ընկերությունում 85% մասնաբաժին գնելու մասին, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով բանկի մամուլի ծառայությունըԳործարքի փակումը նախատեսվում է 2021-ի երկրորդ եռամսյակում, ասված է հաղորդագրության մեջ:Գործարքի պայմանների համաձայն, «Սբեր»-ը ձեռք է բերում «Մ․Վիդեո-Էլդորադո» խմբին պատկանող բաժնեմասերի մի մասը, ինչպես նաեւ ներդրումներ է կատարում goods.ru ընկերության հետագա զարգացման մեջ: Արդյունքում՝ «Սբեր»-ի մասնաբաժինը goods.ru-ի կապիտալում կկազմի 85%, 10%-ը կպահպանի «Մ․Վիդեո-Էլդորադո» խումբը, 5%-ը` «Մ․Վիդեո»-ի հիմնադիր Ալեքսանդր Տինկովանը: 29.01.2021 | 10:51 «Սբեր»-ը 34 մլրդ ռուբլի կուղղի «ռուսական Amazon-ի» ստեղծմանը «Մարկետփլեյսը կդառնա «Սբեր»-ի էլեկտրոնային առեւտրի հարթակ, որտեղ արդեն այսօր ներկայացված է 16 հիմնական կատեգորիա՝ 2.5 միլիոն ապրանքներով, եւ ապագայում դրանց թիվը միայն կավելանա»,- ասված է հաղորդագրության մեջ: Tweet Դիտում՝ 2755

«Сбер», группа «М.Видео-Эльдорадо» и совладелец маркетплейса goods.ru Александр Тынкован подписали обязывающее соглашение о покупке «Сбером» 85% доли в goods.ru, сообщает ТАСС со ссылкой на пресс-службу банка.Закрытие сделки ожидается во втором квартале 2021 года, отмечается в сообщении.По условиям сделки «Сбер» приобретает часть долей маркетплейса, принадлежащих группе «М.Видео-Эльдорадо», а также инвестирует в дальнейшее развитие компании goods.ru. В результате доля «Сбера» в капитале goods.ru составит 85%, 10% сохраняет за собой Группа «М.Видео-Эльдорадо», 5% - основатель «М.Видео» Александр Тынкован. 29.01.2021 | 10:51 «Сбер» направит 34 млрд рублей на создание «российского Amazon-а» «Маркетплейс станет мультикатегорийной e-commerce-площадкой «Сбера», на которой сейчас уже представлено 16 основных категорий с 2,5 млн товаров, и в будущем их количество будет только увеличиваться»,- отмечается в сообщении. Tweet Просмотры 2757