ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ու KIA MOTORS-ը մեկնարկում են ավտովարկավորման նոր ծրագիր
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է ընդլայնել իր գործընկերների շրջանակը եւ զարգացնել ավտովարկավորման հնարավորությունները՝ հաճախորդներին ներկայացնելով ավտոսրահներից նոր ավտոմեքենաների ձեռք բերման  գրավիչ առաջարկներ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը եւ KIA MOTORS ավտոսրահը համատեղ մեկնարկում են ավտովարկավորման նոր ծրագիր՝ հաճախորդներին առաջարկելով KIA ավտոմեքենաների լայն ընտրանի` շահավետ պայմաններով:
KIA MOTORS ընկերությունը հանդիսանում է KIA մակնիշի ավտոմեքենաների պաշտոնական ներկայացուցիչը Հայաստանում: Ընկերությունը զբաղվում է KIA մակնիշի  ավտոմեքենաների, պահեստամասերի եւ ներմուծված ավտոմեքենաների երաշխիքային եւ ետերաշխիքային սպասարկմամբ: Ունենալով մեծ փորձ մեքենաների վաճառքի եւ սպասարկման բնագավառում՝ KIA MOTORS ընկերության առաջնային սկզբունքն է անհատական մոտեցումը՝ ելնելով յուրաքանչյուր հաճախորդի պահանջներից եւ ցանկություններից:
«KIA MOTORS-ի հետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի համատեղ ավտովարկավորման ծրագրի շրջանակում վարկավորման գործընթացն առավելագույնս պարզեցված է եւ հարմար: Հաճախորդները կարող են ավտովարկը ձեւակերպել անմիջապես ավտոսրահում՝ առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու: Վարկի տրամադրման մասին որոշումը կայացվում է մի քանի ժամվա ընթացքում: Ավտոմեքենայի առքուվաճառքի գործարքն իրականացվում է ավտոսրահ հաճախորդի ընդամենը մեկ այցի ընթացքում՝ անմիջապես ավտոսրահի եւ հաճախորդի միջեւ, որից հետո հաճախորդը կարող է անմիջապես ավտոսրահից վերցնել իր ավտոմեքենան՝ առանց վարկի տրամադրմանը սպասելու»,- ասված է բանկի հաղորդագրության մեջ:
Ավտովարկը տրամադրվում է հետեւյալ հիմնական պայմաններով.
-    վարկի գումար` 1- 28 մլն ՀՀ դրամ,
-    տարեկան տոկոսադրույք՝ տարեկան 14.5%, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով աշխատավարձ ստացող  հաճախորդների համար գործում է 1% զեղչ (փաստացի տոկոսադրույք՝ 16% -19.9%),
-    կանխավճար՝ սկսած 10%-ից:
Ավտովարկավորման հայտ կարող են ներկայացնել 21-ից 65 տարեկան ՀՀ բոլոր ռեզիդենտները՝ ներկայացնելով փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ՝ անձը հաստատող փաստաթուղթ եւ սոցիալական քարտ:
Բանկի կողմից իրականացվում է մեքենայի ԿԱՍԿՈ ապահովագրություն վարկի գործողության ողջ  ընթացքում՝ առանց որեւէ լրացուցիչ վճարի:
Ավտովարկավորման ծրագրի, գործող սակագների եւ միջնորդավճարների մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ բանկի կամ KIA MOTORS ավտոսրահի պաշտոնական կայքերում, այցելելով Բանկի մասնաճյուղեր կամ KIA MOTORS ավտոսրահ, զանգահարելով բանկի Կոնտակտային Կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով, կամ KIA MOTORS ավտոսրահ (+374 11) 777-222 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) и KIA MOTORS запускают новую программу автокредитования
Банк ВТБ (Армения) продолжает расширять партнёрскую сеть и развивать возможности автокредитования, представляя клиентам привлекательные предложения на приобретение новых автомобилей из автосалонов.
Банк ВТБ (Армения) и автосалон KIA MOTORS совместно запускают новую программу автокредитования, предлагая клиентам широкий выбор автомобилей KIA по беспрецедентно выгодным условиям.
KIA MOTORS является официальным представителем в Армении автомобилей марки KIA. Компания занимается продажей автомобилей и запчастей, а также гарантийным и постгарантийным техническим обслуживанием импортированных автомобилей марки KIA. Имея богатый опыт работы в сфере продаж и обслуживания автомобилей, приоритетным принципом работы компании KIA MOTORS является индивидуальный подход к каждому клиенту, исходя из его потребностей и желаний.
«Процедура оформления кредита в рамках совместной программы автокредитования Банка ВТБ (Армения) с KIA MOTORS максимально упрощена и удобна. Клиенты могут подать заявку на автокредит непосредственно в автосалоне, не посещая филиалы банка. Решение о выдачи кредита принимается за несколько часов. Сделка купли-продажи автомобиля осуществляется в рамках единственного визита клиента в автосалон, непосредственно между автосалоном и клиентом, после чего клиент может сразу забрать автомобиль из автосалона, не дожидаясь выдачи кредита»,- отмечается в сообщении банка.
Кредит предоставляется на следующих основных условиях:
- сумма кредита- от 1 млн. до 28 млн. драмов РА,
- годовая процентная ставка- 14.5% годовых, для клиентов, получающих зарплату на карту Банка ВТБ (Армения), процентная ставка снижается дополнительно на 1% (эффективная ставка кредита 16%-19.9%),
- предоплата - начиная от 10%-ов.
Заявку на автокредит могут подать все резиденты РА в возрасте от 21 года до 65 лет, предъявляя минимальный пакет документов - документ, удостоверяющий личность и социальную карту.
В рамках кредитования банк осуществляет КАСКО страхование автомобиля на весь срок действия кредита без каких-либо дополнительных выплат.
Более подробную информацию о программе автокредитования, о действующих тарифах и комиссиях можно получить на официальном сайте банка, в филиалах банка, позвонив в Контактный центр по номеру 87-87, а также на официальном сайте автосалона KIA MOTORS или позвонив по номеру (+374 11) 777-222.