Իլոն Մասկը «խենթություն է» որակել Tesla-ի ներդրումները բիթքոինի մեջ
Իլոն Մասկը հայտարարել է, որ խենթություն է համարում իր կողմից ղեկավարած Tesla ընկերության ներդրումները բիթքոինի մեջ, հաղորդում է ՏԱՍՍ- ը՝ վկայակոչելով Twitter-ի էջում գործարարի գրառումը:
«Ասեմ, որ ես ներդրող չեմ, ես ինժեներ եմ: Tesla-ից բացի ես չունեմ հրապարակային այլ բաժնետոմսեր: Սակայն, երբ թղթային արժույթն ունի բացասական իրական եկամտաբերություն, միայն հիմարը չի փնտրի այլ բան: Բիթքոինը գրեթե նույնքան անհեթեթություն է, որքան թղթային փողը: Առանցքային բառն այստեղ «համարյա»-ն է»,- նշել է Մասկը:
«Tesla-ի գործողություններն ուղղակիորեն չեն արտացոլում իմ կարծիքը: Որոշ քանակի բիթքոին ունենալը, ինչն իրացվելիության պարզապես ավելի պակաս հիմար ձեւ է, քան կանխիկը, S&P 500 վարկանիշից ընկերության համար խենթություն է»,- ասել է գործարարը:
Banks.am-ը հիշեցնում է, որ փետրվարի 8-ին Tesla-ն $1,5 մլրդ էր ներդրել բիթքոին կրիպտոարժույթի մեջ: Ավելին, ընկերությունը նաեւ հայտարարել էր, որ  առաջիկայում նախատեսում է սկսել օգտագործել բիթքոինը որպես իրենց ապրանքների համար վճարման ձեւ:

Илон Маск назвал «безрассудством» инвестиции Tesla в биткоин
Илон Маск заявил, что считает безрассудством инвестиции возглавляемой им компании Tesla в криптовалюту биткоин, сообщает ТАСС со ссылкой на его запись на странице в Twitter.
«Оговорюсь, что я не инвестор, я инженер. У меня даже нет каких-либо публично торгуемых акций, кроме Tesla. Однако когда у бумажной валюты отрицательная реальная доходность, только дурак не будет искать что-то еще. Биткоин - почти такая же чушь, как бумажные деньги. Ключевое слово – «почти»»,- заявил Маск.
«Действия Tesla не отражают напрямую мое мнение. Иметь немного биткоинов, что является просто менее глупой формой ликвидности, чем наличные, достаточно безрассудно для компании из S&P 500»,- указал предприниматель.
Banks.am напоминает, что 8 февраля Tesla инвестировала $1,5 млрд в криптовалюту биткоин. Более того, отметила, что планирует начать использовать биткоин в качестве формы оплаты за продукты компании в ближайшем будущем.